Carvana nirvana mı? Şirket rekor kar öngörürken kısa vadeli hisse senedi% 56 arttı

rent a car 34

Perşembe günü, çevrimiçi otomobil satıcısı Carvana özellikle pembe bir görünüm açıkladı (yani, tahmin edilen kar rekoru2023’ün ikinci çeyreği için ve yatırımcılar, piyasa kapanmadan önce şirketin hisse fiyatını %56 artırarak yanıt verdi. Google Finance verilerine göre şirket, günü 4,58 milyar dolar değerle kapattı.

perakendeci — bir popüler kısa – Mayıs ayında, 2. Çeyrek’te üç ayda bir kar bildireceğini tahmin etti. O sırada şirket belirli bir rakam sunmadı. Yatırımcılara yaptığı son açıklamada Cavana, düzeltilmiş bir FAVÖK’ün 50 milyon doların üzerinde olmasını beklediğini söyledi. Wall Street analistleri daha önce, kişi başına 6 milyon $’lık düzeltilmiş bir kayıp öngörüyordu. Reuters.

Carvana ayrıca Perşembe günü, birim başına GAAP dışı toplam brüt karı (araba başına karı) 6.000 $’ın üzerinde bildirmeyi beklediğini söyledi. için yeni bir rekor olurdu. borç eyerli perakendeci.

Carvana’nın kurucusu ve CEO’su Ernie Garcia, hazırladığı bir açıklamada, şirketin “karlılığı artırmaya ısrarla odaklanmasının önemli tasarruf ve verimlilikle sonuçlandığını ve planımızı uygulamaya devam ettikçe bu çalışmanın devam edeceğini” söyledi.

Arka planda, İkinci el otomobil fiyatları yüksek kalmaya devam ediyor önceki (pandemi öncesi) normlara kıyasla, geçen yıl ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyelerinden bu yana kaydedilen düşüşlere rağmen.

2023’ün ilk çeyreğinde, Carvana’nın birim başına GAAP dışı toplam brüt karı referans olarak 4.796 $ ve düzeltilmiş FAVÖK kaybı 24 milyon $ oldu. Şirketin 2023’ün 2. Çeyreğine göre düzeltilmiş karının Carvana’nın bu dönemde düzeltilmemiş karlar üretmesine izin verip vermeyeceği bu noktada net değil. Ayrıca bu noktada net olmayan şey, şirketin gelişmiş ölçütlerini oluşturduğu gelir tabanıdır. Örneğin, bu yılın ilk çeyreğinde iyileşen düzeltilmiş kârlılığa rağmen, Carvana’nın gelirleri bir önceki yıla göre düştü.

Yine de, ufukta en azından düzeltilmiş kârlarla, Carvana’nın hissesinin maruz kaldığı baskının bir kısmından biraz olsun kurtulmayı başardığı görülüyor; Carvana’nın hisseleri, 2022’de hisse başına 50 doların üzerinde işlem gördü, ardından o yıl hisse başına 4 doların altına düştü. Carvana, bugün hisse başına 24,23 $ değerinde normal ticareti kapattı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın