Bursa’da dezavantajlı bireyler hedefe odaklandı

Bursa’da dezavantajlı bireyler hedefe odaklandıBüyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde farkındalık oluşturacak çalışmalarına bir yenisini daha eklendi.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Dart Turnuvası, renkli görüntülere sahne oldu. Acemler BUSKİ Spor Tesisleri’ndeki etkinliğe; Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız, hususi gereksinimli çocuklar ve aileleri katıldı. Çekişmeli geçen maçlar sonucunda, turnuvaya katılan tüm sporcular madalya ile ödüllendirildi.

Özel sporculara madalyalarını takan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız, engelli bireylerin her vakit yanında olduklarını ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını söyledi. Spordan kültüre kadar yaşamın her alanında engelli bireylerin yer almasına önem verdiklerini anlatım eden Yıldız, turnuvada mücadele eden bütün sporcuları kutlama etti.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Bursa Temsilcisi Nihat Demir de Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla her sene 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla gerçekleştirdikleri organizasyona katılımın her yıl artmasının sevindirici bulunduğunu kaydetti. Bursa’nın dart mevzusunda Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden biri bulunduğunu dile getiren Demir, “Güzel organizasyon oluyor. Katılanların tüm bunlar, bedensel ve fiziksel engelli sporcularımız. Engel grubunu ayırmadan hep birlikte oynuyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ediyoruz. Engelleri aşmak adına hep beraber çalışıyoruz. O anlamda da güzel etkinlik oluyor. Dart, engelli çocuklar için çok faydalı, bilhassa içinde matematik de olduğu için dikkat ve motivasyonu sağlıyor” dedi.

Ailelerin de izlediği yarışmada hedefi 12’den vurmak için mücadele eden engelliler, sporun engel tanımadığını gözler önüne serdi.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın