Bu 3 tuzağa düşmek, asla VC finansmanını artırmayacağınız anlamına gelir

Yıllar sonra, Pek çok girişim kurucusuyla konuştum. Birçoğu zeki, sevimli ve bir satış konuşmasında iletebilecekleri gerçekten harika fikirleri var. Yine de birçoğu finanse edilmek için mücadele ediyor. Bir ön çalışma sayfası almak neden bu kadar zor?

Her şey yolunda gidiyor gibi görünüyorsa, ancak bağış toplamak için ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ilgiyi göremiyorsanız, bunun nedeni muhtemelen bu üç sorundan biriyle karşılaşmış olmanızdır.

Pazar çok küçük

Genel kabul görecek kadar büyük bir pazara sahip olmayan bir dizi inanılmaz derecede havalı ürün var. Örneğin, ekin tozunu alan tarlaları %30 daha verimli hale getiren bir aksesuar yapıyor olabilirsiniz. Yüzeyde, bu harika bir pazarda iyi bir ürün gibi görünebilir. Ürününüzü almak isteyenler heyecanlanıyor ve siz de çok rahat satış yapıyorsunuz.

Ancak sorun şu: Dünyada çok fazla mahsul tozlama uçağı var, bu da pazar doygunluğuna ulaştığınızda, yani dünyadaki her mahsul tozlama uçağının sizin ürününüzü kullandığı anlamına gelir, muhtemelen bunu yapamazsınız. ek satışlar.

Mahsul tozu alma açıkça niş, ancak daha az belirgin örnekler de var.

Geçenlerde, insanların yemek planlamalarını optimize etmelerine nasıl yardımcı olacaklarına dair gerçekten zarif bir çözümü olan bir kurucuyla konuştum, böylece buzdolabında en çabuk bozulan ürünler önce yenilecek. Görünüşte bu önemli bir problem: Yiyecek israfını azaltmak nesnel olarak iyidir. Kurucular pek çok potansiyel müşteriyle konuşmuş ve herkes gıda israfının bir sorun olduğu konusunda hemfikir olmuş ve bir çözüm bulmayı çok isterler. Buradaki tuzak, girişimin müşterilerine ürün için ne kadar ödemeye istekli olduklarını sormamış olmasıydı. Bunun 100$’lık bir donanım olduğu ortaya çıktı ve sorun da buydu: Sorunu yeterince önemseyen insanların, onu düzeltmek için bir ekipmana 100$ harcayacaklarını ve yiyecekleri öylece atıp atmadığını gösteren Venn diyagramı. kötü gittiğinde yeni yiyecek almak neredeyse yok gibiydi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın