Bosch, Siemens ve Home Connect markalarının IFA 2022’de sergilenen yeni ürünleriIFA 2022’de yeni çıkan ürünlerini sergileyen BSH Ev Aletleri Grubu; tüketici deneyimi yolculuğu, yapay zekâ, dijital olgunluk ve nesnelerin interneti benzer biçimde fonksiyonların desteğini alarak, fuarda sergilediği sürdürülebilir ve zeki ürünlerle evlerdeki ömür standardını artırdığına dikkat çekiyor.

Bosch ve Siemens fuarda sergilenen yeni ürünleri arasında IoT (Nesnelerin İnterneti) özellikli ve tüketici odaklı fırın serisi, cihazlar ve dijital servisler içinde sorunsuz bağlantı kuran Smart Kitchen Dock bulunuyor. Yeni lansmanı yapılan mutfak aletleri markası Solitaire de sergi alanında bulunuyor.

Bosch, Siemens, Home Connect ve yeni BSH markası Solitaire’in ürünleri IFA 2022’de yer alıyor. BSH, bu ürünlerle yiyecek pişirmenin artık son aşama rahat, pratik ve sürdürülebilir hâle geldiğine vurgu yapıyor. Bunun yanı sıra tüketicinin bireysel ihtiyaç ve beklentilerini kusursuz bir halde karşılayacak halde, yepyeni bir tecrübe olarak karşımıza çıkıyor. Yapay zekâ yardımıyla, fırında doğru sıcaklık ayarı ve uzaktan kumandadan, tercih edilen kızartma derecesine kadar kullanıcının isteklerini yansıtan yenilikler öne çıkıyor.

Kişiselleştirilmiş dijital işlev, hizmet ve içerikler sunan Home Connect ile bulaşık makinesinden çamaşır makinesine, fırından kahve makinesine kadar hem küçük bununla beraber büyük pek oldukca ev cihazı uzaktan test edilebiliyor ve bu aletler birbirleriyle de iletişime geçebiliyor. Kullanıcılar ev aletlerini dokunmatik olarak ekranda kullanabildikleri gibi, Home Connect uygulaması sayesinde bu aletler sesli asistanlar ve zeki saatlerle destekleniyor, ev aletlerini ancak açıp kapatmakla kalmıyor, program seçimini, zamanlayıcıyı ayarlamayı, ev aletini Eco moduna almayı ve çok daha fazlasını sağlıyor.

Ev eşyalarımızı internete bağlayabilmemizi mümkün kılan teknolojik ilerlemeler ve Home Connect ürünlerimiz de bugünden gelişmenin zeminini hazırlıyor. Yeni Smart Kitchen Dock da mutfakta pişirme, fırınlama ve kızartma işlemlerini ses öncelikli akıllı ekran vasıtasıyla destekliyor. Bosch’un pişirme fonksiyonlu zeki mutfak robotu Cookit kullanıcıları, favori yemek tariflerini Home Connect uygulamasındaki yeni bir özellik sayesinde e-posta veya mesajlaşma uygulamaları yoluyla paylaşabiliyor.

Kullanıcının fırını kullanma geçmişi ve şahsi tercihlerine bakılırsa hafıza geliştiren ve bu yönde tavsiyeler veren fırın gelecek tercihler için de kullanıcısını yönlendiriyor. Smart Kitchen Dock aynı zamanda hem pişirme hem fırınlama bununla beraber kızartma süreçlerinde ses odaklı akıllı ekranlarla destekleniyor. Öte yandan foodfittery uygulaması şeklinde; evindeki mevcut yiyeceklerden uyarlanan yaratıcı yiyecek tarifi fikirleri öneren yeni dijital servisler, besin israfını azaltmaya yardımcı oluyor. Bosch’un yeni pişirici entegrasyonu Cookit kullanıcıları ise favori yemek tariflerini Home Connect aracılığıyla hem e-mail hem de mesajlaşma üstünden paylaşabiliyor. Yani ancak bireysel değil çevreyle sosyalleşmede de etkili bir tüketici deneyimi yolculuğu vaat ediliyor.

2021 senesinde BSH’nin gerçekleştirdiği küresel araştırmalara nazaran; tüketiciler, rahatlıktan taviz vermeksizin sürdürülebilir bir yaşam tarzı yürütmeye gün geçtikçe daha fazla önem veriyor. Ev cihazı seçiminde ise uzun ömürlü kullanım, düşük enerji/su tüketimi ve sürdürülebilir araç-gereç kullanması ön plana çıkıyor. Hijyen ve yiyecek tazeliğinin yanı sıra besin israfının azaltılması da ehemmiyet kazanan öteki bir antet.

Yüzde 20 enerji tasarrufu sağlayan mamüller

Yeni ve zeki çamaşır makineleri, etkin enerji tasarruflu yıkama programları öneriyor, su, deterjan ve enerji tüketimi hakkında malumat veriyor. Bosch’un son teknolojisi i-DOS otomatik parlak zeka dozajlama sistemi ise deterjan tüketimi hakkında farkındalık yaratıyor. Bu sayede yüzde 20’lere varan enerji tüketimi tasarrufu sağlanabiliyor. Home Connect uygulaması yardımıyla ne kadar enerji ve su tükettiğini öğrenen kullanıcı, hem tüketimini test altına alıyor bununla beraber kendi CO2 ayak izlerini azaltıyor.

Akıllı teknolojiyle pişirme özelliğine haiz Siemens iQ700 fırının sensör teknolojisi, kullanıcı geri bildirimi ve zeki algoritmaların kombinasyonu, pişirme ve kızartma sonuçlarının bireysel tercihlere en iyi şekilde uyarlanmasını sağlıyor. Kızartma sensörü sayesinde pizza, lazanya, kruvasan benzer biçimde birçok yiyecek yada tarif için tam da istenen biçimde kızarma derecesi verebilmek mümkün. Pişirme işlemi fırın içindeki bir kamera vasıtasıyla sürekli olarak takip ediliyor ve istenen kızarma seviyesine vardığında fırın otomatikman kapanıyor. Fırın, Home Connect uygulaması vesilesiyle kamera üstünden gerçek zamanlı olarak da görüntülenebiliyor.

Yeni Bosch Series 8 premium fırın serisine eklenen AirFry modu ve AirFry tepsisi ile daha önce hazırlamak için çok fazla yağ gerektiren yemeklerin artık geçmişe nazaran çok daha sağlıklı bir şekilde kızartılmasını sağlıyor. Yeni buharda pişirme fonksiyonu sayesinde gıdalar 120 dereceye kadar narince ısıtılıyor, böylece yiyeceklerin gıda değeri de korunuyor.

Mutfaktaki eksikleri belirleyen buzdolabı

Daha birçok inovatif ürün ve hizmeti de sunmaya hazırlanan BSH’nin yeni alt donduruculu No Frost buzdolabı, içinde bulunan malzemelere gore yeni tarifler öneren fonksiyonu ile lüzumsuz alıverişin ve gıda israfının da önüne geçmeye hazırlanıyor. Home Connect bağlantısı sayesinde hem eldeki malzemelerle ne şeklinde tarifler hazırlanabileceği yönünde alternatifler sunan akıllı buzdolabı aynı zamanda alışveriş sıralaması planlaması da yapıyor.

Yine Home Connect uygulaması; Siemens’in yeni parlak zeka EQ900 tam otomatik kahve makinesinin barista Mode’u ile kahve severlere su ve kahve miktarı, öğütme derecesi, demleme sıcaklığı ve süt sıcaklığı/miktarı benzer biçimde bütün parametreleri ayrı ayrı ve duyarlı bir şekilde ayarlamasına olanak tanıyor.

Waterbase teknolojisiyle tek kaynak 8 çeşit su alternatifi aynı anda

Pandeminin peşinden evde hala daha çok vakit geçiriliyor ve şundan dolayı neredeyse bütün ev aletleri bir dönüşümün parçası oldu. Değişmeyen tek şey ise lavabolar. Ancak bilhassa mutfakta fazlaca sık kullanılan bu alanı yaşam alanına daha entegre hale getirebilmek için Waterbase teknolojisi geliştirildi. Akıllı seçim (Hydronic Select) ile donatılan Waterbase armatürü, ihtiyaca bakılırsa suyu 6 farklı seçenekte kullanıma hazırlıyor. Musluk suyunu soğuktan oda sıcaklığına, buza, maden suyuna (klasik ve yüksek düzeyde) 80’C ve 100’C kaynar suya kadar kullanıma hazırlıyor. Waterbase de Home Connect uygulaması vesilesiyle destekleniyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın