Blink, üretken yapay zekayı güvenlik operasyonlarına getirmek için Blink Copilot’u başlattı

Göz kırpmak CEO Gil Barak, güvenlik operasyonları otomasyonu söz konusu olduğunda üç farklı dönem olduğunu söylüyor. İlk uzmanlar, tek bir tane oluşturmak için haftalar veya aylar süren iş akışlarını kodlamak zorundaydı. Daha yakın zamanlarda, düşük kod yaklaşımları, kullanıcıların bileşenleri bir iş akışına sürükleyip bırakmasına izin vererek, kodu neredeyse tamamen kullanıcı girişi olmadan arka planda oluşturarak süreci büyük ölçüde hızlandırır.

Üçüncü dönem, bir iş akışını tanımlama ve platformun bunu sizin için oluşturmasını sağlama yeteneğiyle yeni başladı. Büyük dil modellerinin (LLM’ler) artan kullanımıyla şirket böyle bir araç yaratmayı başardı.

“Şirketi kurduğumdan beri hayalim, herhangi bir beceri düzeyindeki herkesin yalnızca yazarak herhangi bir iş akışı oluşturabileceği, kod içermeyen bir yere ulaşmaktı. [a description]dedi. Bu, ChatGPT’nin geçen yılın sonunda kullanıma sunulmasıyla ulaşılabilir bir hedef haline geldi.

“Sunumunu başlatıyoruz Blink Yardımcı Pilotbu gerçekten kodsuz ilk [security operations workflow tool]yani sadece bir bilgi istemi yazarsınız ve bu, düşük kodlu bir iş akışı oluşturur ve bu, o kodu gerçekten çalıştırabilir,” dedi.

Yaptığı şey isteminizi anlamak ve açıklamanıza göre bir iş akışı oluşturmaktır. Yani istemi girerseniz, “içindeki her sayı için Wizilgili olay mühendisi için ServiceNow’da bir bilet açın ve düzeltmeleri için 48 saatleri olduğunu söyleyin,”, şuna benzeyen bir iş akışı yaratacaktır:

Bir kullanıcı istemine dayalı olarak Blink Copilot'tan otomatik olarak oluşturulan bir iş akışı.rent a car 34

Görsel Kaynakları: Göz kırpmak

Geçen hafta açıklanan Ansible Lightspeed’den farklı değil Red Hat Zirvesi’ndeancak BT operasyonlarını otomatikleştirmek yerine, Blink Copilot güvenlik operasyonlarını otomatikleştiriyor.

Şirket, Microsoft, Google ve OpenAI dahil olmak üzere birçok LLM sağlayıcısıyla çalışıyor ve Barak, girişimin aracı birden fazla modeli takabilecek şekilde tasarladığını söylüyor. “Farklı LLM’leri alıp denememizi kolaylaştıran birden çok katman oluşturduk ve onları oluşturduğumuz her konuda eğitiyoruz. Bu yüzden müşterilerden çok fazla veriye sahibiz. Aslında, onu eğittiğimiz şeyin bir parçası olan, oluşturduğumuz tüm bu farklı eylemlere ve entegrasyonlara sahibiz” dedi.

Bu entegrasyonlar, e-posta güvenliği, bulut güvenliği, ağ güvenliği vb. kategorilerde 7000’den fazla iş akışı bileşeninden oluşan bir kitaplık içerir. Sistem iş akışını oluşturduktan sonra, kullanıcılar gerekirse farklı öğeleri değiştirebilir veya yenilerini ekleyebilir. Ayrıca, iş akışındaki tek bir adımın nasıl çalıştığını görmek için detaya inebilir veya gerekirse temel kodu gözden geçirebilir veya düzenleyebilirler.

Ancak bunun o kadar kolay olduğunu belirtmekte fayda var, birisinin oluşturduğu eylemlerin sonuçlarını anlamak için gerekli teknik bilgi olmadan iş akışları oluşturması mümkündür. Barak, bu tür sorunların olabileceğini kabul ediyor ve birilerinin iş akışını yayınlamadan önce kontrol etmekle görevlendirilmesini sağlamak için döngüde insanlar olması gerektiğini söylüyor.

Basitliğinde biraz ironi olduğunu söylüyor çünkü bunun gibi araçlara sahip olmadan önce, kodlama çağında, personelde yüksek düzeyde eğitimli güvenlik mühendisleri olması gerekiyordu ve şimdi konuşma tersine döndü.

“Komik olan şu ki, bu sistem var olmadan önce herkes güvenlik mühendislerini işe almanın ve elde tutmanın ne kadar zor olduğundan bahsediyordu… ve şimdi müşteriler bana bunun çok basit, kullanımının çok kolay göründüğünü ve korumak için korkulukları nasıl ekleyeceğinizi söylüyorlar.” [yourself]? Bu, şimdi eklediğimiz bir şey” dedi.

Crunchbase başına 26 milyon dolar toplayan şirket, bugün Blink Copilot’u genel kullanıma sunuyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın