UpCodes, kod oluşturmak için yapay zeka tabanlı bir araştırma asistanı olan Copilot’u piyasaya sürdü

rent a car 34

Yedi yılı aşkın süredir, Yukarı Kodlar endüstri profesyonelleri ve ev sahipleri gibi insanların anlaması için bina kodlarının karmaşık dünyasını kolaylaştırıyor. Platformu, tüm eyaletlerdeki düzenlemeleri kapsayan aranabilir bir veritabanı ve kod hatalarını işaretleyen bir “yazım denetimi” gibi özellikler içerir. Bugün, girişim, bina kodları dünyasında gezinmeyi daha da kolaylaştıracak yapay zeka tabanlı yeni bir aracı duyuruyor. Copilot olarak adlandırılan ve ChatGPT-4 üzerine inşa edilen Copilot, karmaşık kod sorularını yanıtlayan ve ilgili kod bölümlerine bağlantılar içeren yanıtlara açıklama ekleyerek bir araştırma görevlisi olarak hizmet eder.

UpCodes ayrıca, Copilot’u geliştirmeye ve platformuna daha fazla AI tabanlı işlev eklemeye devam ederken işe alınması amaçlanan 3,5 milyon dolarlık A Serisini kapattığını duyurdu. UpCodes’un önceki finansmanıyla birlikte, Mart 2021’de duyurulan A Serisi öncesi dahilbu, toplamını 7,6 milyon dolara çıkardı.

Son tur liderliğini yaptı İnşa Girişimleri, inşaat ve emlak teknolojisine odaklanan bir risk sermayesi firması. Diğer katılımcılar arasında PlanGrid’in kurucu ortakları CapitalX ve Bragiel Bros yer alıyor.

UpCodes’un şu anda aylık 650.000’den fazla aktif kullanıcısı var ve 100 milyondan fazla sayfa görünümüne hizmet etti. TechCrunch, UpCode’ları en son Mart 2021’de ele aldığından bu yana oldukça büyüdü. Kurucu ortağı ve CEO’su Scott Reynolds, girişimin ekibinin iki katına çıktığını, gelirinin dört katına çıktığını ve ürün tekliflerinin daha fazla kullanıcı segmentini içerecek şekilde genişlediğini söyledi. Kapsadığı bina kodu da barındırılan iki milyondan beş milyonun üzerine çıktı ve artık tüm ABD eyaletlerini ve büyük şehirlerini kapsıyor.

UpCodes, Copilot’u başlatmadan önce, genellikle yalnızca fiziksel referans kitaplarında bulunan düzenlemeleri sayısallaştırarak ve aranmasını kolaylaştırarak kod veritabanını oluşturmaya odaklanmıştı. Beş milyondan fazla kod bölümünün yanı sıra 160.000 yerel değişikliğe de ev sahipliği yapıyor. Kodlar sürekli değişiyor, bu nedenle UpCodes her ay ortalama olarak yaklaşık 7.000 güncelleme yapıyor.

Veritabanı aranabilir ve kod uyumluluğunu kolaylaştırmak için tasarlanmış diğer araçlara sahiptir, örneğin kod kontrol özelliği, ancak düzenlemelerin ne kadar karmaşık olduğu nedeniyle bunları kullanmak bile çok zaman alıyor. Copilot, kod araştırma sürecini önemli ölçüde basitleştirmeyi amaçlamaktadır.

Copilot'un bina kodları hakkındaki soruları nasıl yanıtladığına dair bir örnek

Copilot’un bina kodları hakkındaki soruları nasıl yanıtladığına dair bir örnek

Reynolds, Copilot’un cevaplayabileceği sorulara bazı örnekler verdi:

  • Bir binadaki belirli bir kullanım için seyahat mesafesini veya acil bir durumda bir kişinin bir çıkışa gidebileceği maksimum mesafeyi hesaplayın (Yukarıdaki grafikte bu tür bir sorguya Copilot’un yanıtının bir örneği yer almaktadır).
  • Anlamı anlamaya yardımcı olmak için bir kod bölümünün arkasındaki bağlamı detaylandırın
  • Bina, yangın ve mekanik kod gibi diğer kodlar için ilgili veya daha katı kod bölümleri bulun
  • Bağlantılı ilgili kod bölümleri ile konut güverte düzenlemeleri için bir kontrol listesi oluşturun

Copilot bu soruları yanıtlar ve bilgileri aldığı kod bölümlerinden alıntı yaparak kullanıcılara yardımcı olur, böylece gerçek kodu kendileri inceleyebilirler.

Reynolds, “Her zaman eğitime ve kullanıcıların altta yatan bağlamı anlamalarına yardımcı olmaya ağırlık verdik” dedi. UpCodes, Copilot’a, kullanıcıların herkese açık içeriğin ötesinde kodu daha iyi anlamasına yardımcı olacak daha açıklayıcı içerik eklemeyi planlıyor.

UpCodes tarafından barındırılan yasalar, ChatGPT ve Google Bard gibi yapay zekalar için eğitim verilerinin ilk %0,01’lik dilimine katkıda bulunmuştur. Reynolds, inşaat profesyonellerinin sorularını yanıtlamak için genellikle bu araçlara yöneldiğini söyledi. Doğrudan UpCodes’un web sitesinden alınan (kod veri tabanına temel erişim ücretsizdir) Common Crawl’dan alınan C4 veri seti üzerinde eğitildiler.

“LLM’lerin eğitimi için veri kalitesine odaklanmada bir artış var” diye açıkladı. “UpCodes, yüksek kaliteli inşaat kanunlarından oluşan kapsamlı bir kitaplığa sahiptir ve bu, bu kanunların çoğu için çevrimiçi tek kaynak olduğumuz için bir LLM’nin üzerinde eğitim alması için idealdir. İnşaat yasalarını dahil etmek bilinçli bir karardan çok, inşaat yasaları da dahil olmak üzere geniş bir konu yelpazesiyle ilgili kaliteli verileri tanımlayan algoritmalarının bir sonucu olabilirdi.”

Ancak Reynolds, taramanın yalnızca zaman içindeki anlık görüntüleri içerdiğini, bu nedenle yönetmeliklerin sürekli değişmesi nedeniyle modellerinin muhtemelen güncel olmayan kodlardan çalıştığını ekledi.

Bu, UpCodes’un sürekli güncellenen veritabanından yararlandığı için Copilot’a bir avantaj sağlar. Bunun da ötesinde, kodlar da yargı alanından yargı alanına büyük farklılıklar gösterir. Reynolds, UpCodes’un kod veritabanını güncel tutmak için altyapıyı oluşturmak için yıllarını harcadığını söyledi.

Herhangi bir AI projesinin karşılaştığı en önemli zorluklardan biri, halüsinasyonları sınırlamaktır. Reynolds, UpCodes’un attığı en büyük adımlardan birinin, Copilot’u bir proje için uygulanabilir kodlara “eskrim etmek” olduğunu söyledi. Bu, kullanıcının konumuna ve izin yılına göre 160.000 değişiklik dahil olmak üzere beş milyondan fazla kod bölümünü ayrıştırdığı anlamına gelir. Ayrıca, Copilot’un yalnızca ilgili kodları kullandığından emin olmak için bina tipi gibi ek verileri de toplar.

Copilot, inşaat yasasına özgü yanıtlarda ince ayar yapan ve soruları daha iyi anlamak ve ayrıştırmak için her sorguyu birden fazla analiz katmanından geçiren dahili bir sisteme sahiptir. Varyansları hesaba katmak için yetki alanına özgü kodlara odaklanır ve çünkü inşaat profesyonellerinin genellikle aynı anda birkaç yetki alanına aşina olması gerekir. Bir soru sorulduğunda, Copilot, kullanıcıların bir cevaba nasıl ulaştığını görebilmesi için bağlam ve doğrudan referanslarla cevaplar verir.

Bir UpCodes ücretli planına abone olan kullanıcılar, Copilot’a üç soru sorabilir. Sınırsız erişim istiyorlarsa, UpCodes Professional’a yükseltebilirler veya Enterprise planlarına ekleyebilirler.

UpCodes’un A Serisi, mühendislik departmanının yanı sıra Copilot’a katkıda bulunan her departmanı işe almak için kullanılacaktır. Reynolds, Copilot’un daha karmaşık yanıtlar üretebilmesi ve proje yönetimi gibi yeni özellikler ekleyebilmesi için kod kitaplığını ve kaynaklarını genişletmeyi planladığını söyledi.

Girişimin ekibi, Building Ventures’ı kurulduğundan beri tanıyor. Firmanın eski kurucular da dahil olmak üzere inşaat sektöründeki eski operatörlerden oluştuğunu açıklayarak, “A Serisi için mükemmel bir ortak olacaklarını düşündük” diye ekledi. Portföyü ve LP tabanı, UpCodes’un fikirleri doğrulaması gerektiğinde rehberlik için değerli bir kaynak görevi görür.

Reynolds, “İnşaat sektörü opak olabilir, kendi başına bir dünya olabilir, bu nedenle yatırımcıları ve ortakları onlarca yıldır bu sektöre sokmak yardımcı olabilir,” dedi.

Building Ventures’ın UpCodes’a yaptığı yatırımla ilgili bir açıklamada ortak Allen Preger, “Tüm bina kodlarını yapay zeka destekli bir platformda birleştirerek ve koruyarak, UpCodes Yapılı Ortam için kod uyumluluğunu dönüştürüyor. A Serisi yatırımlarına liderlik etmekten heyecan duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın