Bir zamanların popüler fotoğraf paylaşım sosyal uygulaması Poparazzi kapanıyor

3d duvar kağıdı

Paparazzi, bir zamanlar popüler olan fotoğraf paylaşım uygulaması 2021’de App Store’un zirvesine çıkan, kapanıyor. Şirket ilan edildi Geçen hafta sonlarında bir Medium blogu aracılığıyla, kullanıcılara uygulamanın durdurulacağını ve kullanıcıların içeriklerini indirmek için 30 Haziran 2023’e kadar süreleri olduğunu bildiren haberler. Geçen yıl, Poparazzi’nin TTYL Inc.’deki kurucuları, uygulamanın toplamda 5 milyondan fazla yüklemeye ulaştığını söyledi ve Seri A’da 15 milyon dolarlık zam finansman.

Poparazzi o zamanlar bir gecede sansasyon yaratmış gibi hissetmiş olsa da, kurucu ortak ve CEO Alex Ma ve kardeşi, kurucu ortak Austen Ma, Poparrazi’nin lansmanıyla elde ettikleri başarıyı elde etmek için üç yılını uygulamalar geliştirerek ve pivot yaparak geçirmişti. 2022 yılında röportaj TechCrunch ile Alex, Poparrazi’nin aslında bu çabalarla oluşturulan 11. veya 12. uygulama olduğunu söyledi. Bunların arasında sesli sosyal ağ vardı, SONRA KONUŞURUZşirketlerinin de adını aldığı bir tür “Arkadaşlar için Kulüp Evi”.

Ancak Poparrazi, çok fazla yutturmaca yarattı yayınlandıktan kısa bir süre sonra, listelerde tırmanarak App Store’da 1 numaraya yükseldi. Uygulamanın arkasındaki konsept, esasen Instagram’ın etiketleme özelliğini alan ve onu tüm deneyime dönüştüren, fotoğraf paylaşımı odaklı bir sosyal ağdı. Poprazzi’de kullanıcılar arkadaşlarını etiketleyebilir ancak kendi fotoğraflarını yayınlayamazdı. Buradaki fikir, fotoğrafların Instagram’ı dolduran cilalı, mükemmelleştirilmiş görüntüler olması gerekmediğinden, bunun yerine insanların gerçek hayatlarını oluşturan sıradan anlar olacağından, bunun daha özgün bir sosyal ağ türü yaratacağıydı.

Görsel Kaynakları: Paparazziler

Geçen Haziran ayında, şirket 15 milyon dolarlık A Serisi zamsını onayladı Benchmark’tan Sarah Tavel liderliğinde dövmek anlaşma için a16z. Başlangıç, daha önce SV Angel, Shrug Capital ve çeşitli melekler gibi diğer yatırımcıları içeren bir turda Floodgate liderliğindeki tohum fonunda 2 milyon dolar toplamıştı. O sırada Poparazzi, fonlarının 15 kişilik ekibine iki yıldan fazla bir pist vereceğini söyledi.

Ancak kısa süre sonra, Poprazzi’nin zamanının sona erebileceğine dair işaretler vardı.

Ağustos 2022’de TechCrunch, ekibin yeni bir uygulamayla uğraştığını fark etti. Arkadaşlarla Yapılan, bu, Poparazzi’nin bir kullanıcının arkadaşları tarafından hazırlanmış orijinal sosyal ağ profilleri konseptine bir değişiklik sunuyordu. Bunun yerine Made with Friends, kullanıcılarından arkadaşlarının profillerine sadece fotoğraf değil, her türlü içeriği göndermelerini istedi. Örneğin, videoların yanı sıra soruların veya istemlerin yanıtları gibi metin tabanlı içerik yayınlayabilirler. Uygulama o sırada bir ön sürüm olarak mevcuttu, ancak o zamandan beri bu yılın 26 Mart’ından sonra App Store’dan kaldırıldı, uygulama istihbarat firması Apptopia TechCrunch’a doğruladı.

Firma, Poparrazi kullanımının lansmandan sonra da yavaşladığını belirtti. Uygulama için ömür boyu 6,2 milyon yükleme olduğu tahmin ediliyor, ancak daha önce 4 milyon MAU’ya ulaştıktan sonra şu anda yalnızca yaklaşık 2.000-3.000 aylık aktif kullanıcısı (MAU) var.

Poparrazi, blog gönderisinde, eğer varsa, gelecek planlarını doğrulamadı, yalnızca yaklaşmakta olan kapanmaya dikkat çekti ve topluluğuna ve destekçilerine teşekkür etti.

“Bu hareketi hayata geçirmeye yardımcı olmak için tutkulu tasarımcılardan, mühendislerden ve pazarlamacılardan oluşan harika bir ekiple çalışmaktan inanılmaz derecede şanslıyız. Duyuruda Alex Ma, en destekleyici, birinci sınıf yatırımcı grubunun desteği olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı” diye yazdı. “Topluluğumuza, yolculuğumuz boyunca bize gösterdiğiniz destek ve inanç için çok minnettarız. Poparazzi’ye olan coşkunuz ve tutkunuz, yaptığımız her şeyin arkasındaki itici güç oldu. Kalbimizin derinliklerinden teşekkür ederiz.”

TTYL Inc.’den yorum istendi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın