Bir yazılım mühendisi Silicon Valley Bank’ın çöküş hikayesini nasıl bir müziğe dönüştürüyor?

Atlanta’da yaşayan bir yazılım mühendisi ve müzik bestecisi Mauricio Costa, müzikli bir komedi yaratıyor. Silikon Vadisi Bankası çöküşü“Vadi” olarak adlandırılır.

Belki yaralar hâlâ taze ama Costa bankanın ölümüyle ilgili makaleler okurken ve neler olduğunu anlamaya çalışırken TechCrunch’a şunları söyledi: “Bu hikayede kahramanın tüm yolculuğunu ve yaşam döngüsünü görebiliyordum, bu yüzden burada bir şeyler olabileceğini düşündüm. ve belki de hikayeyi daha önce kimsenin görmediği bir şekilde anlatabiliriz.”

Mauricio Costa, Silicon Valley Bank müzikali

Mauricio Costa, Silikon Vadisi Bankası hakkında bir müzikal yazıyor. Görsel Kaynakları: Mauricio Kosta

Tanınmış oyun yazarı Lin-Manuel Miranda’dan ilham kaynağı olarak yararlanan Costa, “Vadi”ye bir gospel ve hip-hop hissi veriyor ve hikayeyi risk sermayedarlarının “vaiz” rolünü oynadığı, yeni başlayanların “rolünü oynadığı” şeklinde tanımlıyor. saf kilise müdavimleri” ve Valley Bank CEO’su “Greg” (açıkça eski Silicon Valley Bank CEO’su Greg Becker’i ele alıyor) büyük bir role sahip.

rent a car 34

İlk taslağı Costa’nın tamamlaması yaklaşık dört ay sürdüğü için müzikal hâlâ emekleme aşamasında. Şimdiye kadar altı şarkı yazdı., “The Valley is Great”, “Blessing in Disguise” ve “We are Gonna Die” gibi başlıklarla. “Başlangıç” karakterinin “vadinin ne kadar harika olduğunu” söylemesiyle başlar ve “vadi harikadır” gibi sözlerle başlar ve “Greg” ile bankayı “Seni övüyoruz ey Greg tüm huşu ve zarafeti içinde. ”

Costa, haber makalelerini okumak dışında, ilgili taraflara – risk sermayedarları, yeni başlayanlar veya bankanın kendisi – henüz yaklaşmadığını, ancak taslağını Beck ve bazı risk sermayedarlarının önüne çıkarmayı planladığını söyledi. Fintech endüstrisinde doğrulamaya yardımcı olan bazı arkadaşlarla çalıştı.

Costa, “Greg veya VC’ler bunu komik mi bulacaklar yoksa aşağılayıcı mı bulacaklar bilmiyorum, ama niyetim asla aşağılayıcı bulup bulmamak değildi,” dedi Costa.

Müzikalin hikayesine daha kişisel bir dokunuş katmak için Twitter’a gitti ve “SVB durumuyla ilgili çok saygın birçok kişi bana geldi ve bunu şarkı sözlerinde görebilirsiniz.”

Costa, “Tweet’lerden bazılarını kelimesi kelimesine aktarıyorum ve onların bazı fikirlerini paylaşıyorum” diye ekledi. “Örneğin, çok güvenilir ve güvenilir bir bankayı yok ettikleri veya çökerttikleri için tüm risk sermayedarlarına alaycı bir şekilde ‘teşekkür ederim’ diyen bir kişinin tweet’inden sözler ekliyorum.”

Costa tüm bunlarda bir “kahramanın yolculuğundan” bahsetse de, bunun gerçekten merkezi bir kahraman olmadığını ve seyircinin müzikalden kimin “kötü” kimin “kahraman” olduğuna dair farklı görüşlerle ayrılacağını söyledi.

Bu arada, şu anda bazı profesyonel müzisyenlerle sahne uyarlaması kısmında çalışmak için işbirliği yapmak istiyor. Costa, Central Florida Üniversitesi’ndeki mezun olduğu okul da dahil olmak üzere potansiyel tiyatrolarla da konuşuyor.

Costa, “İlk kez gospel ve hip-hop için yazıyorum ama bunu seviyorum,” dedi. “Bu güzel. Bu hikaye hakkında bilgi edinmek isteyen diğer insanları çekme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum.”

Girişim dünyasında olup bitenler hakkında sulu bir ipucunuz veya ipucunuz varsa, Christine Hall’a [email protected] adresinden veya 832-862-1051 numaralı telefondan Signal’e ulaşabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı gösterilecektir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın