beyaz ışık verir daha çok enerji harcayıp daha çok ışık verir

3d duvar kağıdı

beyaz ışık verir daha çok enerji harcayıp daha çok ışık verir bilgi90’dan bulabilirsiniz

Sarı Işık mı, Yoksa Beyaz Işık mı Kullanılmalıdır?

Sarı Işık mı, Yoksa Beyaz Işık mı Kullanılmalıdır?

LED teknolojisinin hayatımıza girmesiyle aydınlatma dünyasında ciddi değişiklikler meydana gelmiştir. Daha önceleri ışık renkleri olarakbu kadar çeşitlilik yokken, şimdi ise farklı Kelvin değerlerine sahip LED ampuller mekânlarımızı süslemektedir. Işığın sıcaklığı ile bağlantılı olan ışık renkleri genellikle 3000 Kelvin ve altı sarı ışık, 4000 Kelvin gün ışığı ve son olarak 6000-6500 Kelvin aralığı da beyaz ışık olarak adlandırılmaktadır. Işık renkleri genel hatlarıyla bu şekilde ayrılmaktadır.  

SARI IŞIK VE BEYAZ IŞIĞIN FARKI NEDİR? 

Sarı ve beyaz ışık, ışığın Kelvin değerlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 3000 Kelvin değerindeki bir ampul bizim gözümüze sarı olarak görünürken, 6500 Kelvin değerinde bir ampulün etrafa yaymış olduğu ışık gözlerimiz tarafından beyaz olarak algılanmaktadır.  

SARI IŞIK MI YOKSA BEYAZ IŞIK MI GÖZLERİMİZE ZARAR VERİR? 

İnsanların bazıları sarı ışık rengini ve ortama katmış olduğu ambiyansı çok sevdikleri için beyaz ışık rengine kıyasen sarı ışığı daha fazla tercih etmektedir. Diğer bir kesim ise beyaz ve parlak ışığın daha iyi aydınlattığını düşünerek mekânlarında beyaz ışığı daha fazla kullanmaktadır. Fakat doğru olan hangi ışık rengini sevdiğimizden ziyade, hangi ışık rengini nerede ve hangi amaçla kullanacağımız ile ilgili olmalıdır. Çünkü sarı ışık rengi olarak tabir ettiğimiz 2700-3000 Kelvin aralığındaki ışıklar gözlerimiz için daha yararlıdır. Sarı ışık gözlerimizi çok yormaz. Fakat 6000-6500 Kelvin aralığına sahip beyaz ışıklar gözlerimize zarar veren mavi bir ışık yayarlar. Bu mavi ışık gözlerimizin kısa sürede yorulmasına, kamaşmasına sebebiyet verdiği için gözlerimiz zarar görmektedir. Kelvin değeri arttıkça yayılan mavi ışık da doğru orantılı olarak artış göstereceği için beyaz ışık gözlerimizi daha fazla yorar. Kelvin değeri düştükçe ise yayılan mavi ışık oranı azalır ve sarı ışık gözlerimizi daha az yorar. Bu sebeple göz sağlığı için sarı ışık kullanımı daha doğru bir tercih olacaktır. 

SARI IŞIK VE BEYAZ IŞIĞIN KULLANIM ALANLARI FARKLI MIDIR? 

Daha önceki paragraflarda da ifade ettiğimiz gibi sarı ışık etrafa yaymış olduğu mavi ışık oranı az olmasından ötürü gözlerimiz için daha faydalıdır. Peki, böyle bir durumda her yerde sarı ışık kullanmak doğru mudur?

Tabii ki de hayır! Çünkü sarı ışık gözümüzü her ne kadar az yorsa da ne yazık ki kusurları örtme ve hataları daha az gösterme gibi bir dezavantajı vardır. Yani 6500 K değerine sahip beyaz ışıklar insan gözüne sarı ışığa kıyasen daha fazla zarar verse de detayları ve ayrıntıları daha net gösterme özelliği sayesinde bazı özel mekânlarda sarı ışığa kıyasen daha fazla tercih edilmektedir. Bu iki ışık renginin de kendilerine ait avantaj ve dezavantajları yüzünden kullanım alanları farklılık göstermektedir. Şimdi gelin bu ışık renklerinin özellikle kullanıldığı yerler neler onlara göz atalım.  

SARI IŞIĞIN KULLANIM ALANLARI NELERDİR? 

Sarı ışık gözlerimizi daha az yorduğu gerekçesiyle birçok özel kullanım alanına sahiptir. Gözlerimizi daha az yorması ve insanlar üzerinde dinlendirici bir etkiye sahip olması sebebiyle çoğu zaman uyku getirir, insanların uykuya geçiş sürecini hızlandırır. İşte bundan ötürü evlerimizin oturma odalarında, yatak odalarında koridorlarda ve uyku öncesi zaman geçireceğimiz diğer tüm mekânlarda sarı ışık tercih edilmelidir. Aksi takdirde bu alanlarda beyaz ışık tercih edersen gözlerimiz yayılan mavi ışık sebebiyle rahatsız olacak ve uykuya geçiş sürecimizi zorlaştıracaktır.  

Sarı ışık ortama yaymış olduğu sıcaklık ve sağlamış olduğu hoş ambiyansı sayesinde birçok kafe ve restaurantın ampul tercihleri arasında başı çekmektedir. Hem insanları rahatlatıcı etkisi, hem de akşamın karanlığında ortama sağladığı görsel şölen müşterilerin de o restaurantı tercih etme sebepleri arasında gösterilmektedir. 

Sarı ışık aynı zamanda otoyollarda ve sokaklarda da tercih edilebilir bir ışık rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Otoyol aydınlatmalarında asıl amaç yolların aydınlatılması olduğu gibi aynı zamanda sürücülerin ve yayaların güvenliğini de sağlamaktadır. Bu da öncelikle sürücü ve yayaların göz sağlığını korumakla gerçekleşmektedir. Uzun süre araç kullanan bir sürücü eğer beyaz ışığa maruz kalırsa gözleri kamaşacak, yorulacak ve bundan dolayı kazaya sebebiyet verme ihtimali artacaktır. Bu sebeple sarı ışık kullanımı sürücülerin gözlerini koruyacak ve kazaların önüne geçmede daha etkili olacaktır.  

Sarı ışığın göz yormama özelliğinin yanı sıra hataları daha az gösterme gibi bir özelliği de vardır. Bu kimi durumlarda dezavantaj gibi görünse de kullanım alanına göre avantaja çevrildiği birçok durum vardır. Bunlardan biri sarı ışığın mağazaların showroomlarında ve vitrinlerinde kullanılması olayıdır. Kusurları örttüğü ve hataları gizlediği gerekçesiyle mağazalarda sıklıkla kullanılan sarı ışık, ürünlerin hatalarını gizler ve müşterilere daha kusursuz bir görsel sunar. Bunun gibi ufak hilelerle çoğu mağaza sahibi vitrinlerde sarı ışık tercih etmektedir. 

BEYAZ IŞIĞIN KULLANIM ALANLARI NELERDİR? 
Beyaz ışık her ne kadar yaymış olduğu mavi ışık sebebiyle göz yormuş olsa da detayları daha net göstermesi ve insanların uykusunu kaçırması gibi özellikleri sayesinde farklı kullanım alanlarına sahiptir.  

Özellikle hastane ve ameliyathanelerde beyaz ışık kullanıldığını sıklıkla görmüşsünüz. Çünkü hayati önem taşıyan ameliyathanelerde doktorların detayları çok net bir şekilde görmesi ve ona göre ameliyat etmesi gerektiği için ayrıntıları en iyi gösteren 6500 Kelvin beyaz ışık kullanılmalıdır.  

Aynı zamanda detayları daha ayrıntılı bir şekilde gösterdiği gerekçesiyle makyaj sanatçıları da aydınlatma olarak beyaz ışık tercih etmektedirler. Aksi takdirde sarı ışıkta kusursuz bir makyaj yaptığını sanan bir sanatçının beyaz ışığa çıktığında kusurlarla dolu bir makyajla karşılaşması korkunç olabilirdi.  

Beyaz ışığın uyku kaçırma özelliğinden faydalanmak isteyenler ise özellikle çalışma alanlarında ve dikkat gerektiren işlerin yapıldığı alanlarda beyaz ışığı tercih etmektedir. Okuma alanlarında ve çalışma odalarında kullanılan beyaz ışık uykunuzu kaçırır ve detayları daha net göstererek daha uzun kitap okumanızı veya ders çalışmanızı sağlar. Aynı zamanda üretim alanlarında ve fabrikalarda da beyaz ışık kullanılarak yapılma ihtimali olan hata payı en aza indirgenerek verimlilik arttırılmış olur. 

Yazı kaynağı : aydinlatmaconcept.com

Yanlış bilinen LED gerçekleri

Yanlış bilinen LED gerçekleri

Didem ERYAR ÜNLÜ

Aydınlatmada sektöründe dünyanın önde gelen markalarından Philips, ışığın icadından bu yana aydınlatmada yaşanan en köklü dönüşüm olarak kabul edilen LED lambalarla ilgili yanlış bilinen gerçeklere ışık tutuyor. Philips’in hedefi, sürdürülebilir tasarımı destekleyen, daha dayanıklı olan ve diğer pek çok lambadan daha az enerji kullanan LED’ler hakkında yanlış bilinen şehir efsanelerine son vermek. Konuyla ilgili bilgi veren Philips Aydınlatma Pazarlama Direktörü Özge Süzen, “LED aydınlatma diğer pek çok aydınlatma ürününe göre birçok avantaja sahip; daha az enerji kullanıyor, uzun ömürlü, çevreye daha duyarlı ve sağlığa zararsız. Aydınlatmada son gelinen bu noktada tüketicilerin bu ve bunun gibi özelliklerden habersiz olduğunu ve bu teknolojiyle ilgili pek çok doğru sanılan ama aslında yanlış bilgiye sahip olduğunu fark ettik. Bu sebeple, aydınlatmada doğru bilinen yanlışları gün yüzüne çıkartmak ve kullanabileceğimiz en iyi teknoloji olan LED konusunda bir farkındalık ve bilinç yaratmak istedik” diyor.

Efsane 1: LED lambaların enerji tüketimi normal lambalara göre biraz daha düşüktür

Cevap: Hem doğru, hem yanlış. LED lambalar, normal ampullere kıyasla biraz değil, bir hayli az enerji tüketir. Çünkü LED lambalar %90 daha az enerji harcayıp, daha fazla ışık üretirler; bu sayede enerji tasarrufu elde edilmesine yardımcı olurlar. Bir evdeki tüm ampulleri LED lamba ile değiştirerek ay sonunda gelen elektrik faturasından %30’a varan tasarruf sağlamak mümkündür. Aynı zamanda LED lambalar A+ veya A++ enerji sınıfı etiketine sahiptir. Yani, bir LED lamba, satın alındığı andan itibaren elektrik faturasını azaltmaya ve dolayısıyla para biriktirmeye yardımcı olur.

Efsane 2: LED lambaların parlaklığı, sahip olduğu watt’a göre değişir

Cevap: Hayır. Birçok kişi bir ampulün watt gücü (W) ne kadar yüksek ise, o ampulün daha parlak olacağını düşünür. Fakat watt gücü bir ampulün sadece ne kadar güç tükettiğini anlatır. Bir ampulün parlaklığı aslında lümen (lm) cinsinden ölçülür. Şeff af ampullerin daha parlak ışık vermesi için içlerindeki telin ısınması gerekir; fakat LED lambalarda böyle bir gereklilik yoktur. LED lambalar, çok daha düşük bir watt tüketerek klasik bir ampulle aynı parlaklığı (lümen cinsinden) sağlar. Örneğin 60 watt’lık bir şeff af ampul 10 watt’lık bir şeff af ampule göre daha parlaktır ancak, 9 watt’lık LED lambadan daha az parlaklığa sahiptir. 2 adet lambanın hangisinin daha parlak olduğunu anlamak için watt değil lümen değerine bakılmalıdır. Lümen değeri daha büyük olan lamba daha her zaman daha parlak yanacaktır.

Efsane 3: LED lambalar sağlığa zararlıdır, kanserojen etkisi vardır ve radyasyon yayar

Cevap: Hayır, sanılanın aksine LED lambalar sağlığa zararlı değildir. LED lambaların içi çevre dostu teknoloji ile donatılmıştır. Tüm Avrupa yönetmeliklerine uygundur, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilirler, çevreye zararları bulunmaz. Bir LED lamba sadece gözle görülemeyen morötesi ve kızılötesi gibi ışınlar yaymaz; bu nedenle göze zararlı değildir. LED lambalar kırpışmalara ve titreşimlere sebep olmaz.

Efsane 4: LED lambaların ömrü, diğer lambalar kadardır

Cevap: Hayır. LED lambaların kullanım ömrü 15 yıldan başlar. Sadece akşamları oturma odasında günde ortalama 3 saat kullanılan bir LED lamba, aralıksız 15 yıl boyunca bozulmadan ışık vermeye devam eder. Bu sayede sürekli ampulleri değiştirmek gerekliliği ortadan kalkar. Günde 3 saat ortalama kullanım ömrü olduğu varsayıldığında, 1 adet LED lamba, 2 adet tasarrufl u, 4 adet halojen ve 10 adet şeff af enkandesan lambaya eşit kullanım ömrüne sahiptir.

Efsane 5: LED lambalar ortam şartlarından çabuk etkilenip çabuk ısınırlar

Cevap: Hayır. LED lambalar ortam şartlarına uyumludur. Çok sıcak veya çok soğuk zorlu ortam koşullarında ışık kalitesinden ödün vermezler. Ayrıca, LED lambalar ışık üretimi esnasında dışarıya da ısı vermezler. Yani, uzun süre yanmaktan olan bir LED lambaya çıplak elle dokunulduğunda el yakmaz Bu sebeple LED lamba, yaz veya kış vakti tüm mekânlarda kullanılabilir.

Efsane 6: LED lambalar tarafından yayılan ışık kalitesizdir

Cevap: Hayır. Daha yeni satın aldığınız kırmızı renkli bir tişörtün eve döndüğünüzde aslında bordo renkli olduğunu hiç fark ettiniz mi? Bu renk değişiminin ana sebebi, tişörtü satın aldığınız mağazada kullanılan kalitesiz ışık kaynaklarıdır. Güneş en doğal ışıktır ve bu nedenle diğer ışık kaynakları için bir referans noktasıdır. Çünkü güneşin doğal ışığı renkleri gerçek ve capcanlı olarak gösterir. CRI kısaltmasıyla bilinen renksel geri verimi indeksi 0-100 ölçeği arasındadır ve ışık kaynaklarının rengi ne kadar doğru olarak yansıttığının gösterir. Doğal güneş ışığı 100’lük renksel geri verim endeksine sahiptir LED lambalar indeksi ise güneşe yakındır; 80’in üzerindedir. Bu sebeple eve daha çok güneş ve canlılık getirilmek istendiğinde LED lambalar en iyi çözümdür.

Efsane 7: LED lambalar çok pahalıdır

Cevap: Hayır. LED lambalar, diğer ampullere göre çok daha iyi bir yatırım aracıdır. LED lambaların 2 temel özelliği vardır; Düşük enerji tüketimi ve uzun kullanım ömrü. Bu 2 özellik sayesinde LED lamba satın almak, tasarruf ettirecek ve elektrik faturasını hızlıca düşürecektir.

Efsane 8: LED lambaların parlaklığı ayarlanamaz

Cevap: Hayır. Aydınlatma çok kişiseldir, evin ambiyansını bir anda değiştirmeye yardımcı olur. Ampulleri kısıp loş bir ortam yaratılabilir, böylece gevşemek ve rahatlamış hissetmek mümkün olabilir. Böylesi bir ortam yaratmak içinse kısılabilir lambaya ihtiyaç vardır. Günümüzde kutusunun üzerinde kısılabilir (dim edilebilir) ibaresi bulunan LED lambaların parlaklığını istenildiği gibi değiştirmek mümkündür.. Hatta bazı özel Philips LED lambaların sadece parlaklığı değil, ışık rengi de ayarlanabilmektedir. Sonuç olarak, LED lambalar yüksek enerji tasarrufu sağlayarak ev ekonomisine büyük katkıda bulunur. Çevreye duyarlıdır, sürdürülebilir bir geleceği destekler.

Yazı kaynağı : www.dunya.com

Lamba Seçimi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lamba Seçimi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lamba Seçimi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gün ışığının yetersiz kaldığı ya da olmadığı ortamlarda lamba kullanma gereksinimi duyulur. Lambalar ortamı aydınlatmanın yanı sıra kişinin nesnelerle olan iletişimini ve yaratıcılık düzeyini de etkiler. Bu sebeple lamba seçimi titizlikle tamamlanması gereken bir süreçtir. Lambaların özelliklerini bilmek lamba seçimini kolaylaştırır. Ev, ofis ya da kurumlar için lamba seçerken Mylamp markasının sitesinde lambaların özelliklerini görebilirsiniz. Bu özellikleri inceleyerek ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz. Mylamp klasik, halojen, tasarruflu ve led başlıklarıyla ampullerini müşterilerine sunar. Tasarruflu olarak sınıflandırılan ampuller kompakt floresan ampullerdir ve bu ampullerin üzerinde incelenmesi gereken etiketler bulunur. Bu etiketler şunlardır:

Watt cinsinden enerji tüketimi ampulün harcadığı gücü ifade eder. Verilen ışık miktarı ile bir ilgisi bulunmaz. Gelişen teknoloji ile birlikte düşük güçteki ampuller de yüksek güçte ışık verir.

Lümen cinsinden parlaklık ampulün parlaklığının seviyesini gösterir. Ampul parlaklığının artması lümenin artmasıyla doğru orantılıdır. Lümen ve Watt arasındaki ilişkiyi örneklendirmek gerekirse; teknolojinin gelişmesiyle birlikte 40 Watt gücünde klasik bir ampul 7.5 Watt gücündeki LED ampul ile aynı lümen seviyesine sahip olabilir.

Kelvin olarak da adlandırılan renk sıcaklığı ampulün ürettiği ışığın sıcak ya da soğuk olduğunu ifade eder. Lamba seçiminde Kelvin önemli bir özelliktir. 2000 Kelvin bir mumun renk sıcaklığına eşittir. Sarı ve çok koyu renktedir. Bu ışık sıcak olarak nitelendirilir. Ev ya da ofis içerisinde kullanılan sarı ışık 3000- 4000 Kelvin arasında kullanılır. Bu ton günün doğuşu ya da batışıyla ilişkilendirilebilir.

Kelvin değeri büyüdükçe renk daha açık bir tona ulaşır. 5000- 6500 Kelvin arası da açık tonlar olarak nitelendirilir. 6000 ve sonrasında renk, kırık beyaz ve beyaz renktir. 6000 Kelvin sonrası öğlen saatlerinde karşılaşılan açık hava olarak düşünülebilir. Daha açık tonlarda açık mavi rengi devreye girer. Bulutlu bir gökyüzünü andıran bu renk, tavan aydınlatmaları için değerlendirilebilir.

Lamba Seçimi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şeffaf Rustik LED Ampul 6W  ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ampulün sarı ya da beyaz oluşunu renk etiketi ifade eder.

Dim edilebilirlik ampulün teknolojik bir özelliğidir. Ampul parlaklığının seviyesi ile oynanıp oynanamayacağını gösterir. Dim edilebilir ampullerin parlaklık düzeyi değiştirilebilir. Bazı ofis ve evlerde dimmerli anahtarlar mevcuttur. Işık rengi de ayarlanabilir. Böyle bir ortam için lamba seçimi yaparken özellikleri kontrol edilmelidir.

Ampulün verim düzeyi Lümen/ Watt formülü ile belirlenir. Verim düzeyi bir ampulde Watt başına düşen Lümen değerini ifade eder. Aydınlatma sürecinin ekonomik olması için en az güç tüketerek istenen parlaklığa ulaşmak önem arz eder. Mylamp markasının geniş ürün yelpazesini inceleyebilir, beklentilerinizi karşılarken bütçenizi aşmayacak seçenekleri kolayca sıralayabilirsiniz.

Hangi Ampul Daha Çok Aydınlatır?

Her teknolojik üründe olduğu gibi ampullerde de kalite ve verim ürünün özellikleri üzerinden şekillenir. Ampul çeşitlerini ve özelliklerini öğrenmeniz ihtiyaç ve beklentilerinizle uyumlu lamba seçimi yapmanızı kolaylaştırır. Aydınlatma ürünleri ve özelinde ampul çeşitleri hem iç hem de dış mekanlara uygun olacak şekilde tasarlanır.

Gelişen teknoloji ve artan tasarım seçenekleri ile birlikte farklı güç ve verimlilikteki ampullerin çeşitli modellerini bulmak mümkündür. Ampullerin türlerine göre akkor, halojen, floresan, kompakt floresan ve LED olarak birbirinden ayrılır. Akkor özelliğe sahip bir ampul, elektrik üzerinden aldığı akımı ısıya dayanıklı ve yüksek dirençli metal yapıda bir tel vasıtasıyla aktarır. Akkor ampullerde bu tel havasız bir alandadır ve ısı üretimi yapar.

İç mekanlar için tercih edilen bu türün popülerliği fazladır. Halojen özellikli ampullerde akkor özellikli ampullerden farklı olarak tungsten flamanı mevcuttur. Aynı güce sahip olan bu ampul modellerinde lambanın boyutu daha ufaktır. Lambanın içerisinde halojen gazı vardır. Halojen gazı tungsten flamanında oluşması muhtemel incelmeyi engeller. Bu sayede ampul camının kararmasını önlemiş olur. Düşük ağırlıkta cıva buharı bulunan floresan ampuller görünür ışık amaçlı kullanılır.

Ampulün iç yüzeyinde bulunan fosfor kaplama görünür ışık yayılmasına sebep olur. Düşük ölçüde elektrik enerjisi tüketmesine karşın yüksek ışık yayan kompakt floresan lambalar, tasarruflu ampul olarak da isimlendirilir. Bütçe dostu kompakt florasan ampuller, uzun vadeli kullanıma olanak sağlar. Açılımı Light Emitting Diode olan LED ampuller, yarı iletken yapıdadır ve ışığı yayan bir elektrik sistemi oluştururlar. Dayanıklı olması, uzun ömürlü yapısı, değişen boyut seçenekleri, açılıp kapanma hızı ile en çok tercih edilen ampullerin başında LED ampuller gelir. Aydınlatma konusunda mekanın oldukça büyük önemi olsa da genel olarak en çok aydınlığı LED ampullerle elde edebilirsiniz. Kaliteli materyal yapısı ile öne çıkan Mylamp markasının ampul çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.

LED Ampul Nasıl Seçilir?

Lamba seçimi için aranılan pek çok özelliği sağlayan LED lambaları seçerken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunur. LED ampulün Watt değeri, lümen değeri gibi özelliklerini özenle incelemelisiniz. Bu özelliklerin yanı sıra, ihtiyacınıza uygun LED ampul seçerken istenilen aydınlık düzeyi, mekanın genişliği, lambaların kullanım alanları, lamba yerleşimi gibi detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Ofis, iş yeri, kütüphane, çalışma odası gibi ayrıntılara daha çok ihtiyacınız olan ortamlarda aydınlatma sistemlerini yerleştirme düzeniniz önem arz eder. Aynı şekilde geniş bir alanda tek lamba yeterli olmayabilir. Lamba seçerken ürünün enerji kullanımı ve ekonomik olarak tasarruf sağlaması önemli bir etmendir. Son teknoloji ile üretilen LED ampuller 50.000- 60.000 saat aralığında kullanım ömrüne sahiptir. Gün içerisinde aktif kullanım için 10 saate kadar verimlilik sağlayan LED ampuller, uzun vadeli kullanım için de imkan sunar.

Lamba Seçimi İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

G125 ŞEFFAF LED FLAMENT RUSTİK AMPUL ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

806 Lümen Ne Kadar Aydınlatır?

Ampulün parlaklık seviyesini belirleyen lümen değeri ile elde edeceğiniz aydınlık düzeyini hesaplamak mümkündür. Örneğin; 8 Watt ve 806 lümene sahip bir LED lamba 30 ile 40 metre kareye sahip bir alanı rahatlıkla aydınlatabilir. Bu değerde bir lambayı oda dizaynı için tercih edecekseniz tepe lambası ya da lambader ile birlikte kullanabilirsiniz. 8 Watt 806 lümene sahip 6 adet lamba ile kulis aynası tasarlayabilirsiniz. Lamba seçiminde lambayı kullanacağınız alanı da göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.

En Kaliteli Led Ampul Hangisi?

Lamba seçiminde kalite ve ekonominin aynı potada erimesi müşteri için avantajlı bir durumdur. Düşük enerji tüketimine karşın parlak ışık saçması ve pek çok aydınlatma sistemi ile birlikte kullanılabilmesi sayesinde öne çıkan LED lambalar, geniş bir renk skalasına sahiptir. Uzun ömürlü kullanıma olanak veren tasarruflu LED lambalar, hastane, okul, ofis gibi çeşitli kurumlarda tercih edilebilir. Ayrıca, teknolojik yeterliliğin bulunduğu ortamlarda çoğu LED lamba ışık düzeyi, parlaklık ve renk gibi özelliklerin değişmesine imkan sağlar. Ev içi kullanımlarda özellikle çocuk odaları için idealdir.

Lamba seçimi sırasında lambayı tercih edeceğiniz ortamın imkanlarını da değerlendirmelisiniz. Kumandalı LED ampuller, akıllı ev ve ofis sistemleriyle entegre bir şekilde çalışabilir. Güvenlik sistemleriyle birleştirilebilen sensörlü LED lamba ile olası bir tehlike anından hızla haberdar olabilirsiniz. Dekoratif LED ampuller ile ortama loş bir ışık verebilirsiniz. Mylamp güvencesiyle LED ampullere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Yazı kaynağı : www.mylamp.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın