Better.com emlak ekibini işten çıkarıyor ve iş birimini kapatıyor

rent a car 34

Dijital ipotek kredisi Better.com emlak işinden çıkıyor.

Birden fazla kaynağın TechCrunch’a bildirdiği gibi, mücadele eden fintech girişimi, emlak ekibini 7 Haziran’da işten çıkardı. Şirketin şirket içi bir temsilci modelinden bir ortaklık aracı modeline geçtiği söyleniyor.

Hareketten etkilenen bir kişi TechCrunch’a ajanların “çok az veya hiç tazminat almadığını” söyledi.Kasım ayında işlerimizin gelmesini ‘sağlamak’ için %50’den fazla maaş kesintisi aldıktan sonra.”

TechCrunch, kayıt hakkında yorum yapmayı reddeden Better.com’a ulaştı. Kaç kişinin etkilendiği belli değil.

Better.com’un gayrimenkul işinden çıkma planlarına dair söylentilerin, konut piyasasında artan mortgage faiz oranlarının neden olduğu büyük bir yavaşlama yaşadığı için bir süredir girdap olduğu düşünüldüğünde, haberler şok edici değil. Nisan 2022 gibi erken bir tarihte, TechCrunch bunun olduğunu bildirdi. hepsinden şüphelenildi Daha İyi Emlak hurdaya olabilir. Kaynaklar, birimin bir zamanlar şirketin “bebeği” olduğunu ve 2022’de büyük bir yatırım dolarının nereye gideceğini söyledi.

Better, insanların ev bulmasına ve satın almasına yardımcı olmak için satın alma deneyimini geliştirme ve dijital kredi vermenin ötesine geçme arzusunu dile getirmişti – bu nedenle adını Better Mortgage’den just Better olarak değiştirmişti. Ayrıca ürün paketinin bir parçası olarak tapu ve ev sahibi sigortası gibi katma değerli teklifleri genişletmek için çalışıyordu.

Anonim kalmayı tercih eden şirkete yakın bir kaynak TechCrunch’a “Ev sahipliğinin her noktasına dokunmak istediler” dedi. “Şirket, Better Real Estate işi için tüketici deneyimleri ve temsilcilerle karşılaşan araçlar geliştirmek için kaynak yatırımı yaptı, buna ilk yerel mobil uygulaması da dahil, işin gidişatı göz önüne alındığında bunların tümü meyvesini vermedi.”

Better Real Estate, Zillow ve Redfin gibi şirketlerle rekabet etmeyi amaçladı ve şirketin aynı maaşlı temsilci modelini izlediği bildirildi.

Better.com, o zamandan beri işten çıkarmalarla manşetlere çıkıyor. ilk olarak ün kazandı 900 çalışanı işten çıkarıyor 1 Aralık 2021’de Zoom üzerinden. Kaynaklar, o zamandan beri çok sistematik bir şekilde daha küçük grupları işten çıkardığını söylüyor. Geçen Ağustos ayında TechCrunch, Better.com’un önceki Aralık ayından bu yana dördüncü tur işten çıkarmalarını gerçekleştirdiğini de bildirdi.

şirket çalışanların gitmesine izin verme konusundaki incelikli yaklaşımıyla tam olarak bilinmiyor. Dokuz aydan kısa bir süre içinde binlerce işçiyi işten çıkardı, gördü. çok sayıda üst düzey yönetici istifa etti ve hala üzerinde çalıştığını iddia ettiği bir SPAC’ı erteledi.

Mart ayında, TechCrunch bildirdi Better.com’un SPAC anlaşması Aurora Acquisition Corp. ile hayata yeni bir kira kontratıişlemi 2023’ün üçüncü çeyreğinin sonuna kadar kapatmak için zaman dilimini uzatıyor.

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi ister misiniz? Üye olmak Burada.

Ele aldığımız bir konu hakkında bir haber ipucu veya içeriden bilgi mi aldınız? Sizden haber almak isteriz. Bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Ya da [email protected] adresinden bize bir not bırakabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı duymaktan mutluluk duyarız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın