Bakan Koca’dan Sağlıkta Beyaz Reform açıklaması

Bakan Koca’dan Sağlıkta Beyaz Reform açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından peşi sıra paylaşımlarda bulundu.

Bakan Koca son Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasındaki açıklamalarında,

“Hekim ve sıhhat mensubu arkadaşlarımızın mutluluğunun sağlanmasıyla esenlik sistemindeki problemler fazlaca daha kolay çözülecek. Yurt dışına gidişler azalacak. Çok yakında özel sektörden kamuya geçişlerin artacağını göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Koca’nın bu açıklamaları hemen sonra, kamuya geri dönmek isteyen doktorlar için 3. Dönem Atama Kurasının başladığı duyuruldu. Bakan Koca bu konu hakkındaki paylaşımında ise, “3. Dönem Atama Kurası ile bakanlığımızda vazife almak isteyen doktor, uzman tabip ve uzman diş doktorları için istek alımı http://pbs.Saglik.Gov.Tr’den dün akşam başladı.

Sayı ancak bir gün arasında 2 bini geçmiş durumda ve önümüzde bir hafta daha var” ifadelerini kullanmıştı. Koca son olarak başvurulara dair son durumu açıkladı. Koca konuya ilişik son sosyal medya paylaşımında, “Sağlıkta Beyaz Reform’un uygulamaya konması ve çalışma şartlarında fark oluşturacak tertip ve değişimin belli olması, doktorlarımızın devlet kurumlarına geçme talebini artırdı. Yılın 3. Dönemi Yeniden Atama Kurası için 5 binin üstünde müracaat var. Yakında yeniden birlikteyiz” ifadelerine yer verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın