Bakan Koca yaralıların durumunu deklare etti

Bakan Koca yaralıların durumunu deklare ettiBartın Amasra Taşköprü İşletme Müessesine ilişik maden ocağında dün saat 18.15 sırlarında grizu patlaması meydana geldi.

Patlamada yaralananlardan 6 işçi Sağlık Bakanlığına ait 2 ambulans uçakla tedavileri yapılmak suretiyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, akşam saatlerinde hastaneye gelmiş olarak açıklamalarda bulunmuş oldu.

Bakan Koca, yapmış olduğu açıklamada, “Bartın’da şu an takip edilen 3 hastamız var. Genel durumları iyi. 2 veya 3 gün içinde taburcu edebiliriz. Erken saatlerde durumu ciddi olan 6 hastamızı ki; 5’i yanık hastası, 1 hastamız da zehirlenme nedeniyle hızla uçak ambulansla en geniş imkanları olan yanık merkezine getirdik. Hastalarımızı ziyaret ettim. Değerlendirmelerimizi yaptık, yakınlarına malumat verdim. 6 hastamızın 5’inin durumu ciddi, 5’i de solunum aletine bağlı. Yanık yüzdeleri yüzde 65-85 arası değişmekte. Bir hastamız dün nakli yapıldığında kalbi durdu ve geri dönen bir hastamızdı. Düne gore iyi ama ciddiyetini koruyor” dedi.

“Cumhurbaşkanımız her hastamızı yakından takip ediyor”

Bakan Koca, konuşmasının devamında yanık hastalarının durumunun ciddi bulunduğunu ve ilk 4 günün eleştiri bulunduğunu söyleyerek, “Arkadaşlarımızın hassasiyetle takip ettiklerini söyleyebilirim. Ben ve Cumhurbaşkanımız her hastamızı yakinen takip ediyor. Önümüzdeki 3-4 günün yakın takiple seyirlerini görmemiz gerekecek. Tekrar milletimizin başı sağ olsun” gibi konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın