Bakan Bozdağ’dan Gaziantep’teki kazayla ilgili izahat

Bakan Bozdağ’dan Gaziantep’teki kazayla ilgili izahatAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında Bayrampaşa ilçe teşkilatının programına katıldı. Bakan Bozdağ, program ondan sonra Gaziantep Nizip’tek olup biten trafik kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Kazayla alakalı adli tahkikat başladı”

Kazayla alakalı adli tahkikatın başladığını söyleyen Bakan Bozdağ, “Gaziantep Nizip arasında olup biten trafik kazalarında maalesef pek oldukça vatandaşımız yaşamını kaybetti, bazı vatandaşlarımız da yaralandı. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet temenni ediyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum, yaralı vatandaşlarımıza da acele şifalar temenni ediyorum. Nizip cumhuriyet başsavcılığımız, 3 cumhuriyet savcısını görevlendirdi. Adli soruşturma başladı. Adli tahkikat vakası tüm yönleriyle hem araştıracak, hem sonuçlandırarak bununla birlikte aydınlatacaktır. Ancak bu tahkikat giden canlarımızı yerine getirmeyecektir” dedi.

“İhlas ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum”

Kazada hayatını kaybeden esenlik, itfaiye ve İHA Muhabiri Muhammet Abdulkadir Esen ve Umut Yakut Tanrıöver’le alakalı konuşan Bakan Bozdağ, “Tabi kaza yerine giderken vazife meydana getiren esenlik çalışanlarımız yaşamını kaybetti. Aynı şekilde itfaiye çalışanlarımızdan hayatını kaybedenler, yaralananlar olduğu şeklinde. Basın mensuplarımızdan da hayatını kaybedenler oldu. İHA Muhabirleri Muhammet Abdulkadir Esen ve Umut Yakut Tanrıöver’de onlara da Allah’tan rahmet temenni ediyorum. İhlas ailesine baş sağlığı ve sabır arzuluyorum. Rabbim bir daha böylesi felaketlerle ülkemizi karşı karşıya bırakmasın inşallah” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın