AWS, Hindistan’a 12,7 milyar dolar yatırım yapacak

E-ticaret grubu Perşembe günü yaptığı açıklamada, Amazon’un önemli denizaşırı pazarda AWS işini ölçeklendirirken 2030 yılına kadar Hindistan’daki bulut altyapısına 12,7 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Daha önce Hindistan’da AWS altyapısı için 3,7 milyar ABD doları yatırım yapan ve şu anda Güney Asya pazarında iki veri merkezi bölgesi bulunduran şirket, harcamalarının 131.700 tam zamanlı işi destekleyeceğini söyledi.

AWS Hindistan ve Güney Asya Ticari İşler Başkanı Puneet Chandok, “2016’dan beri AWS, dijital dönüşüm için bulut kullanımında tanık olduğumuz muazzam büyümeyi desteklemek için Hindistan’daki bulut altyapısına milyarlarca dolar yatırım yaptı” dedi. ifade.

“AWS, Hindistan’da olumlu sosyal ve ekonomik etki yaratmaya kararlıdır. Bulut altyapısı oluşturmaya ve yerel müşterilerin ve iş ortaklarının dijital olarak dönüşmesine yardımcı olmanın yanı sıra, 2017’den bu yana Hindistan’da dört milyondan fazla kişiye bulut becerileri kazandırdık ve küresel %100 yenilenebilir enerji hedefimizi gerçekleştirmek için kamu hizmeti ölçeğinde altı yenilenebilir enerji projesine yatırım yaptık. 2030 yılına kadar 1.05.600 Hindistan Rupisi (12,7 milyar ABD Doları) tutarında planladığımız yatırım, daha faydalı dalgalanma etkileri yaratmaya yardımcı olacak ve Hindistan’ı küresel bir dijital güç merkezi olma yolunda destekleyecek.”

Takip etmek için daha fazlası.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın