Avatar başlangıcı Genies, AR deneyimleri geliştiren geliştiriciler için 1 milyon dolarlık fon başlattı

cinler, Bob Iger destekli avatar teknoloji şirketi Perşembe günü, Genies aracılığıyla AR deneyimleri oluşturan geliştiricileri ödüllendirmek için Geliştirici Etkileşim Fonu’nun başlatıldığını duyurdu. yakın zamanda duyuruldu geliştirici kiti. Toplam fon büyüklüğü 1 milyon dolardır.

Genies, belirli geliştiricileri, avatar deneyimine kaç kullanıcının katıldığı, ne sıklıkta etkileşimde bulundukları ve deneyimdeki dijital öğelerle kaç kullanıcının etkileşimde bulunduğu gibi ilgi düzeyine göre ödüllendirecek.

Başlangıç, Mayıs ayında geliştirici kitini tanıttı; şirkete.

Mini uygulamalar, Genies’in bu sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen avatar ağı içinde başlayacak. Ağ Genies’i içerir Gümüş Stüdyokullanıcıların avatarlarını giyip kişiselleştirdiği bir DIY dijital moda uygulaması (hala beta aşamasında).

Geliştirici kiti ayrıca XR (genişletilmiş gerçeklik) uyumluluğunu içerir; bu, avatar deneyimlerinin mobil AR, AR gözlükleri ve VR başlıklarında iyi performans gösterme potansiyeline sahip olduğu anlamına gelir. Ancak, başlangıçta deneyimler mobil cihazlarda başlayacak.

“Bunun, özellikle de bu bağlamda gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz. Apple Vizyon ProGenies CEO’su Akash Nigam TechCrunch’a bir röportajda söyledi. “İçinde 2017, bunu inşa ederken, bir noktada artırılmış bir dünyada yaşayacağımızı biliyorduk. Ve bu gerçekleştiğinde, ister bir mini oyun ister bir tür sosyal ağ veya kullanım durumu olsun, arkadaşlarınızla yapmak istediğiniz herhangi bir sosyal veya etkileşimli deneyim türü için, avatar olarak bir avatara ihtiyacınız olacak. önkoşul… XR uyumluluk teknolojisi, bu avatarlardan veya yaratımlardan herhangi birinin bir AR dünyasında etkili ve performanslı bir şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor.

Yeni katılım fonu ve geliştirici kiti yalnızca uygulamaya bağlıdır. Fona kabul edilecek ilk geliştirici grubu, kendi AR deneyimlerini nasıl başlatacaklarına dair rehberlik ve ipuçları sağlayan Genies’ Geliştirici Kuluçka Merkezi’ne seçilen üniversite öğrencileri ve diğer yeni başlayanlar olacak.

Şirket bu yaz ilk kohortu başlatacak. Geliştiriciler, başvurularını Genies web sitesi aracılığıyla gönderebilirler.

Nigam, “Geliştirme kiti aracılığıyla deneyimlerini geliştirebilmek için geliştiricilerin her biriyle uygulamalı olarak çalışabilmek istiyoruz” dedi. “İnsanların bu avatarları tüm ekosisteme katkı sağlayacak şekilde kullandıklarından gerçekten emin olmak istiyoruz… Deneyimleri doğru şekilde oluşturmaya teşvik edebileceğimizden emin olmak istiyoruz.”

Nigam, Genies’in kabul ettikleri geliştiriciler konusunda seçici olduğunu söyledi. Geliştiricilerin teknolojiyi tam olarak anlamaları için birkaç yıllık kodlama deneyimine sahip olmaları gerekmektedir.

“Bunu, zamanla bir avatar deneyimi yaratabilmek için neredeyse hiç teknik uzmanlığa sahip olamayacağınız veya hiç sahip olamayacağınız bir şekilde inşa ettik” diye ekledi.

Başlangıçta şirket, yüzlerce geliştiriciyi milyon dolarlık havuza katılmaları ve aylık olarak ödüllendirilmeleri için kabul etmeyi planlıyor. 2024’ün başlarında, Genies binlerce geliştiriciyi kabul edecek.

Nigam, “Aslında en başta kaç geliştiriciyi en iyi şekilde destekleyebileceğimize bağlı,” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın