Limble, kuruluşların ‘aptal’ fiziksel varlıkları izlemesine ve sürdürmesine yardımcı olmak için 450 milyon dolarlık bir değerlemeyle 58 milyon dolar artırdı

Nesnelerin İnterneti teknolojilerindeki gelişmeler, kuruluşlara ve biz sıradan insanlara, sahip olduğumuz ve kullandığımız tüm nesnelerin – nerede oldukları, nasıl çalıştıkları ve çalışmadıkları konusunda benzeri görülmemiş bir görünüm vermeyi vaat ediyor.

Peki ya birbiriyle bağlantılı olmayan ve önümüzdeki yıllarda da olmayacak olan çok çeşitli fiziksel varlıklar ve ortamlar? Bugün, adında bir girişim uzuv İşletmeler için çeşitli ‘saçma’ ve bağlantısız fiziksel varlıkları izlemek için bir platform kuran şirket, işi büyütmeye devam etmek için kullanacağı 58 milyon dolarlık fonu duyuruyor.

Goldman Sachs Growth Equity bu Seri B’ye liderlik ediyor ve turdaki tek destekçi gibi görünüyor. Limble, para sonrası değerlemesinin şimdi 450 milyon dolar olduğunu onayladı.

Bu, özellikle mevcut pazarda, son değerlemesine göre önemli bir sıçrama. Şirket en son dokuz ay önce, Eylül 2022’de A Serisinin bir uzantısı olarak fon topladı. PitchBook verilerideğeri sadece 170 milyon dolardı.

Ancak geçen yılki %130’luk gelir artışı ve DHL Global Forwarding, Holiday Inn, L’Oréal, McDonald’s, Nike, Pepsi, RiteAide ve Unilever’in de dahil olduğu bir müşteri listesiyle, yatırımcıların şimdi neden bu kadar ilgilenebileceğini görebilirsiniz. .

Ayrıca şirketin becerikliliği de dikkate değer: Limble yaklaşık on yıldır var (kuruluş: 2015) ve o dönemde şirket sadece 34 milyon dolar topladı, önceki yatırımcılar arasında Limble gibi Lehi, Utah’ta bulunan AlbumVC de vardı. .

Limble’ın hedeflediği kurumsal BT sektörü, işletmelerin geçmişte nasıl yönetildiğine ve günümüzde giderek daha fazla nasıl yönetildiğine göre iki nesil arasındaki siteleri hedefliyor. Yirmi birinci yüzyılda, özellikle pandemi sonrasında, operasyonlarında çok fazla fiziksel varlığa sahip bir sektördeyseniz dijital dönüşüm, buluta geçiş ve evet IoT hakkında çok şey duyabilirsiniz. İletişimi ve üretkenliği geliştirmek için herkes ya bir dizüstü bilgisayar ya da akıllı telefon ya da ikisinin bir kombinasyonunu kullanıyor. Bu cihazlar, yalnızca insanların kendilerini organize etmelerine yardımcı olmak için değil, aynı zamanda işletmelerinin bir parçası olan uygulamaları, nesneleri ve kişileri yönetmek ve bunlarla etkileşimde bulunmak içindir.

Eski iş çok farklı bir canavar: Bazılarının bilgisayarlara erişimi olabilirdi, ancak bu kesinlikle her yerde bulunan, varsayılan bir durum değildi, özellikle de bir işyerinde masalara bağlı olmayan çok sayıda çalışanın olduğu durumlarda. Masa başında olanlar veya masadan bir şeyler yönetenler için, uygulamalar bulutta değil şirket içinde “yazılım” olma olasılığı daha yüksekti ve işletmedeki bu nesneler büyük ölçüde birbirine bağlı değildi.

Hepimiz yavaş yavaş geleceğe göç ederken, işletmelerin (büyük ve küçük) kirli sırrı, hâlâ geçmişteki iş yapma yöntemlerine sıkı sıkıya bağlı olan büyük miktarda eski iş dünyasının var olmasıdır. Özellikleri üzerinde klimalar gibi otomatik olarak bakımı yapılamayan binlerce fiziksel cihaz olabilir.

Limble’ın yaklaşımı, bulutta yaşayan bir yazılım oluşturmaktır, ancak kuruluşların kökleri eski bir şeyler yapma biçimine dayanan varlıkları yönetmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır: bağlantılı değiller ve asla olmayacaklar.

rent a car 34

Startup’ın özel iş alanı, bilgisayarlı bakım yönetim sistemlerinin kısaltması olan CMMS olarak adlandırılır ve tam olarak sağladığı şey budur: işletmelerin tüm varlıklarını izlemelerine ve hepsinin olması gerektiği gibi, programlarla çalışmasını sağlamalarına yardımcı olan güncel yazılım müşterilerinin, ürünlerin düzenli muayene veya servis için ne zaman teslim edilmesi gerektiğini proaktif olarak kontrol etmeleri için düzenli bir tempo tutmalarına yardımcı olmak.

Limble’ın ana işinin anlamsız nesnelerle bağlantılı olması, ona yeni müşteriler kazanmak için çok büyük bir fırsat verdi: iş dünyasında buluta geçiş ve dijital dönüşüm kesinlikle gerçekleşse de, dışarıda binlerce şirket var. bunu toptan benimsememek ve bazıları hiç benimsememek.

İronik bir şekilde, eski ekipmanlara yönelmesi aynı zamanda şirketin ilk yıllarında onu zor bir satış bulması anlamına gelse de, yalnızca kaynak yaratma ve teknoloji yatırımcılarını “düşük teknolojiden” kâr elde eden bir işletmeyi desteklemeye ikna etme konusunda değil, aynı zamanda işletmelerin kendileri için de zor bir satış bulması anlamına geliyordu. Limble’ın otomatikleştirdiği türden program türlerini yönetmek için çoğu kişi temel elektronik tablolara, hatta bazen fiziksel kağıtlara başvurduğu için, doğa herhangi bir tür yeni yazılımı benimsemekte yavaş olurdu.

Limble’ın CEO’su ve kurucusu Bryan Christiansen bir röportajda, “Sekiz yılı önyükleme yaparak geçirdik,” dedi. Limble’ın yazılımının ilk sürümünü, bir aile dostunun ekipman yönetimiyle ilgili anekdot niteliğindeki bir şikayetine dayanarak oluşturdu ve herhangi bir dış finansman olmadan, onu başka bir günlük işte çalışırken oluşturmaya karar verdi. Christiansen temelde platformu geliştirdi ve nihayet ilk müşterisini kaydetmeden önce işi 2,5 yıl yürüttü.

“Ben buna bir yan koşuşturma bile derdim” dedi. “Yan koşuşturma, biraz para kazandığınız anlamına gelir. Değildim.” Piyasada daha fazla iz bırakmaya başlamak ve biraz ivme kazanmak altı yıl daha aldı. “Sonra işler çılgına döndü.”

Christiansen, şirketin bu raundu artırmadan devam edebileceğini, ancak Goldman Sachs tarafından cazip bir grupla proaktif bir şekilde yaklaşıldığını söyledi.

“Oldukça savunulabilir ve karlı bir pazar. Müşteriler 15-20 yıl sizde kalabilir” dedi. Öte yandan, bakım harcamaları düşünüldüğünde yıllık toplam 5,2 milyar dolarlık adreslenebilir bir pazar olduğunu tahmin ettiği alanda “kategori lideri yok” diye ekledi. Bir dereceye kadar ekipman bakım ve yönetim hizmetleri sunan ERP işletmeleri olsa da, çoğu durumda bunlar bağlı cihazlara ve BT ekipmanına odaklanır. Aynı alandaki diğerleri arasında MaintenanceX, Samsara ve JLLT bulunur.

“Mekanik ve bakım sonsuza kadar sürecek, bu yüzden içinde olmak için iyi bir alan,” diye ekledi. “Daha önce olduğu kadar çok sayıda VC, ay çekimlerini finanse etmiyor. Gerçek fırsatlar arayan VC’ler için çok fazla iştah var ve biz gerçek bir işletmeyiz.

Şirketin planları, kodsuz bir ahlak anlayışına dayanan platformu geliştirmeye devam etmeyi içeriyor. Gerçekten de üretken yapay zeka gibi daha yeni teknolojilerin kullanılması, müşterilerin envanter ve bakım veritabanları etrafında iş akışları ve komut dosyaları oluşturmasına daha fazla yardımcı olabilir.

Goldman Sachs’tan Brendon Hardin yaptığı açıklamada, “CMMS, bakım operasyonlarını yönetmek için çok önemlidir, ancak pazar tarihsel olarak aşırı derecede karmaşık, hantal araçlarla doldurulmuştur” dedi. “Limble, en büyük operasyonları bile düzene sokan sezgisel, kullanıcı dostu ve modern bir CMMS ile bu pazarı alt üst etti ve hızlı uygulama, müşterilerin haftalar içinde yatırım getirisi elde etmesi anlamına geliyor. Ürün ile değerini kanıtlamıştır dünya çapında binlerce müşteri ve Limble’ın pazar penetrasyonunun önümüzdeki aylarda ve yıllarda katlanarak artma potansiyeline sahip olduğundan eminiz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın