Artık Instagram Notes’ta müzik paylaşabilir, artı çevirileri görüntüleyebilirsiniz

rent a car 34

Instagram Notes, bugün ilk yeni özelliklerini alıyor. Aralık 2022 halka açık lansman. Şu anda Instagram Notları, kullanıcıların gelen kutularının en üstünde Yakın Arkadaşları veya ortakları için görünen bir durum mesajı bırakmasına olanak tanıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in bu sabah Instagram Yayın Kanalı aracılığıyla paylaştığı bir gönderiye göre, bugünkü güncellemeyle Notes müzik ve çevirileri de destekleyecek.

Önceden, kullanıcıların Notları yalnızca metin ve emoji içerebiliyordu, ancak şimdi kendilerini ifade etmenin başka bir yolu olarak bir şarkının 30 saniyelik bir klibini paylaşabilecekler. Beklenti, insanların yeni Müzik Notalarını ruh hallerini, duygularını veya son zamanlarda dinledikleri en sevdikleri şarkıyı paylaşmak için kullanabilmeleridir. Paylaşılan klibe ek olarak, kullanıcılar isterlerse düşüncelerini paylaşmak için bir Müzik Notasına başlık ekleyebilirler.

Şirket, şarkı kliplerinin, Instagram’ın müzik lisanslama haklarına sahip olduğu dünya çapındaki tüm pazarlarda destekleneceğini söylüyor.

Görsel Kaynakları: instagram

Bugünkü güncelleme ile gelen diğer yeni özellik ise Notes Translations. Bu özellik, kullanıcıların notu kendi dillerine çevirmek için farklı bir dildeki bir notun altındaki “Çeviriye bak” bağlantısına dokunmasına olanak tanır. Instagram, Gönderi açıklamaları, yorumlar ve Makaralar gibi uygulamasının diğer alanlarındaki çevirileri zaten destekliyor, bu nedenle bu, aynı işlevi Instagram Notları için de kullanılabilir hale getiriyor.

Görsel Kaynakları: instagram

Meta, Notes’un geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmesinden önce test edilmesi sırasında, kullanıcıların arkadaşlarıyla gönülsüz bir şekilde sohbet başlatmanın bir yolunu bulduklarını takdir ettiğini söyledi. Ve Twitter’ın kullanıcılardan “neler oluyor?” Instagram Notları, uygulamasında kullanıcılardan “Bir düşünceyi paylaş…” diye sorar. Kullanıcılar daha sonra, 24 saat boyunca arkadaşlarının gelen kutularının başında görünen, en fazla 60 karakterlik metin veya emoji içeren bir Not yazabilir. Notlara verilen yanıtlar daha sonra DM’ler (Doğrudan Mesajlar) aracılığıyla gelir.

Radarın biraz altında olsa da, göz önüne alındığında eksiklik Belirli arkadaş grupları tarafından benimsenmesinin ardından, Instagram Notes, şirketin lansmanından önce metin tabanlı güncellemeleri denemesine izin veriyor. şu anda aktif geliştirme aşamasında olan Twitter klonu. Aslında Instagram, Notes’tan yararlanmayı bir Twitter rakibi gibi düşünmüştü. New York Times geçen yıl bildirildi. Ancak şimdi, Instagram’ın Twitter benzeri bağımsız ve merkezi olmayan sosyal uygulaması önizleme yapılıyor şirket çalışanları için, yaklaşan lansmanının nihai olarak kullanıcıların benimsenmesini veya şirketin daha az öne çıkan Instagram Notları özelliğine yaptığı yatırımı nasıl etkileyeceği belli değil.

Yeni özellikler bugün Instagram’ın küresel yükleme tabanında kullanıma sunulmaya başlayacak, ancak büyük ölçekli kullanıma sunma zaman alabileceğinden bunları hemen göremeyebilirsiniz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın