Arda Turan, futbolu bıraktığını açıkladı

Arda Turan, futbolu bıraktığını açıkladıTürk futbolunun başarı göstermiş isimlerden biri olan Arda Turan, kariyerini noktaladığını deklare etti.

Arda Turan veda mesajında,

“Benim için, annem için, babam için, kardeşim, eşim ve çocuklarım için görkemli bir yolculuktu. Umarım sizin için de öyleki olmuştur. Zordu fakat oldukça güzeldi. Beni seven, rollendirirken değer gösteren, el üzerinde tutan, elimi üzerinden çekmeyen, eleştiren, benden nefret eden her insana hakkımı helal ediyorum.

Atletico, 8 ay boyunca devam eden sakatlığıma rağmen beni aktarma etmişti. Madrid’de yaşadığım yıllarda nasihat veren çoktu. Star benzer biçimde yaşamam icap ettiğini söyleyen çok oldu. Evimin de ruhumun da kapılarını açtım. Camp Nou’da şampiyon olduk. Kulüp düzeyinde her maça çıktım. İki büyük final kaybettim. Biri Şampiyonlar Ligi, biri orta okul sınıflar turnuvası… İkisini de kaybettim, ikisini de kaybedince oldukça üzüldüm. Barcelona’ya transfer olma fikrini kafama sokan, daha sonra ekip arkadaşı olacağım kişilerdi. Iniesta, Pique, Messi. Değer görmek, beni hususi hissettirmişti. Çok iyi zamanlarım oldu.

Galatasaray’daki her anım benim için fazlaca kıymetli. Galatasaray’a hep sevgiyle baktım. Ne olursa olsun. İşte ben, Arda… Sevgiyle yaşayan, zaman zaman fevri, kazanmak için her şeyi veren, hiç bel altı vurmayan, hile yapmayan Arda…Muhteşem bir yolculuktu. Umarım sizin için de o şekilde olmuştur. Zordu fakat oldukca güzeldi. Herkese hakkımı helal ediyorum. Bu hikayede her şey olmalıydı. Siz de hakkınızı helal edin. Artık kramponları asma vakti geldi. Yeniden hazırım. Mücadele etmeye, kazanmaya, kaybetmeye… Çünkü ömür budur. Futbolun içinde, saha kenarında yeniden görüşünceye dek… Oyun, devam ediyor.

Fatih Terim’le Florya’da bir bayram sabahı tanıştım. Bana doğru yaklaştığında, kalbim yerinden çıkacak benzer biçimde hissettim. Küçük bir çocuktum. 13-14 yaşındaydım, adımı oldukça defa duymuştum ama ilk defa kulaklarıma inanamıyordum. Adımı biliyor olması, beni oldukca sevinçli etmişti. Artık gözyaşları içerisinde fakat cesaretle kramponları asma vakti. Tüm yolculuğum süresince elimden geldiğince en iyisini meydana getirmeye çalıştım. Ve bence fena da bir iş çıkarmadım. Futbolun içinde, saha kenarında tekrar görüşünceye dek hoşça kalın.” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın