Arc, yazılım geliştiricileri bulmayı kolaylaştırmak için HireAI’yi başlattı

arkÖzellikle uzak pozisyonlar arayan yazılım geliştiriciler için oluşturulan iş platformu , HireAI lansmanı ile işe alımı kolaylaştırmak istiyor. OpenAI’nin GPT-4’ü tarafından desteklenen HireAI, Arc’taki 250.000 geliştiriciden doğru adayları bulmak için özgeçmiş taraması ve toplu erişim de dahil olmak üzere manuel işlerin çoğunu yapıyor.

HireAI kullanmak için şirketler iş tanımlarını yüklerler. Daha sonra adaylardan oluşan kısa bir liste sunar ve şirketlerin daha doğru sonuçlar alması için her maçla birlikte tercihleri ​​hassaslaştırır.

Arc kurucusu ve CEO’su Weiting Liu, aynı zamanda Kodlayıcıyazılım geliştiriciler için bir uzaktan öğrenme platformu olan TechCrunch’a, “gürültü-sinyal oranı”nın küresel uzak adaylara bakıldığında özellikle yüksek olduğunu söyledi. “Arc’ın 2019’daki lansmanından bu yana, sayısız işe alım yöneticisinin ve işe alma görevlisinin, doğru adayları bulmak için yüzlerce özgeçmişi incelemek ve manuel olarak ulaşmak için geçen süre konusunda hayal kırıklığına uğradığını gördük” dedi.

HireAI’den önce, Arc kullanan şirketlerin iş gereksinimlerini ayrıntılı bir iş formu doldurarak göndermeleri gerekiyordu. Ardından Arc, en iyi adayları bulmak için kendi makine öğrenimi algoritmasını kullandı veya adaylar pozisyonlara kendileri başvuracaktı. Platformun işe alım görevlileri, müşterilerinin gözden geçirmesi için adayların küratörlüğünü yapacaktı. İşverenlerin dahil olabileceği veya devre dışı kalabileceği (veya manuel taramayla birlikte kullanabileceği) HireAI, bir AI işe alım uzmanıyla “sohbetler” yoluyla iş tanımları oluşturarak ve anında eşleşmeler sağlayarak işe alım sürecini otomatikleştirir.

Liu, iş tanımları yazma, aday tarama ve sosyal yardım gibi görevleri kolaylaştırarak veya otomatikleştirerek, HireAI gibi yapay zeka destekli araçların işe alım sürecinin daha stratejik bölümlerine odaklanmak için zaman kazandırdığını söyledi. Bunlar, iyi bir kültürel uyum olup olmadıklarını görmek için adaylarla buluşmayı, ilişkiler kurmayı ve her bireyin kariyer hedeflerini göz önünde bulundurarak pozisyonları belirlemeyi içerir. Liu, HireAI gibi yapay zeka destekli araçların potansiyel olarak çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı teşvik edebileceğini, çünkü işe alım görevlilerinin en iyi eşleşmeleri elde edene kadar adayların yaşını, etnik kökenini veya cinsiyetini görmediğini ekledi.

Liu, “Yapay zeka araçlarının geleneksel olarak işe alım uzmanlarına verilen birçok sorumluluğu yerine getirebilmesine rağmen, bunların tamamen insan işe alım görevlilerinin yerini alması amaçlanmadığını belirtmek önemlidir.” HireAI, birkaç gün önce Arc’ta dahili olarak yumuşak bir şekilde piyasaya sürüldü ve Liu, erken verilerin, şirketlerin HireAI aracılığıyla kendileriyle eşleşen geliştiricilerle görüşme olasılığının iki kat daha fazla olduğunu gösterdiğini söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın