Apple’ın ChatGPT ve GitHub Copilot gibi AI destekli araçların dahili kullanımını sınırladığı bildiriliyor

Büyük teknoloji şirketleri, üretken yapay zeka araçları oluşturmak için birbirleriyle kıyasıya bir yarış içindeyken, sırlarını ifşa etme konusunda temkinli davranıyorlar. Apple, verilerinin herhangi birinin rakiplerinin eline geçmesini önlemek için aşağıdaki gibi araçların dahili kullanımını kısıtladı: OpenAI’nin ChatGPT’si ve Microsoft’a ait GitHub’ın Yardımcı Pilotuyeni bir rapor diyor.

Buna göre Wall Street Gazetesi, Apple, gizli verilerinin, modelleri kullanıcı verileri konusunda eğiten geliştiricilerin eline geçmesinden endişe ediyor. Özellikle, OpenAI başlatıldı iOS’ta resmi ChatGPT uygulaması Perşembe. Ayrı bir gelişmede, Bloomberg muhabiri Mark Gurman tweet attı chatbot’un aylardır Apple’da kısıtlanmış yazılımlar listesinde olduğunu.

Mayıs ayında Samsung da çalışanların ChatGPT gibi üretici yapay zeka araçlarını kullanmasını yasakladı bildirildiğine göre, özel şirket verilerini sohbet botuna besledikleri üç ayrı olayı kaydettikten sonra.

Bankalar gibi diğer kuruluşlar Bank of America, Citi, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Wells Fargo, JP Morgan, Walmartve telekom devi Verizon ayrıca personelinin ChatGPT’ye erişimini kısıtladı.

WSJ raporu, Apple’ın kendi üretken AI modellerini geliştirdiğini ancak bunların ne için kullanılabileceklerini genişletmediğini belirtti. Son iş ilanları Bununla birlikte, Apple’ın üretken yapay zeka yeteneği arayışında olduğuna işaret ediyor. Martta, New York Times Siri üzerinde çalışan ekip de dahil olmak üzere Apple’daki birden fazla ekibin dil üreten yapay zeka ile deney yapmak.

Apple, piyasaya sürüldüğünde üretken AI ile uğraştı Ocak ayında yapay zeka destekli kitap anlatımları. AI’nın henüz sonuçlanmış olanın ana teması olduğu göz önüne alındığında Google IO geliştirici konferansıönümüzdeki ay yapılacak Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC) sırasında yapay zeka ile ilgili bazı duyurular yapmak için tüm gözler Apple’ın üzerinde olacak.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın