Apple TV, çoklu görüntüleme özelliğini spor hayranları için beta sürümünde kullanıma sunuyor

Apple TV’nin piyasaya çıkacağına dair söylentiler dolaşıyor. çoklu görüntüleme özelliği – geliştirici Steve Moser tarafından tespit edilen – gerçek oluyor. TechCrunch’ın öğrendiğine göre, Apple bu gece MLB Friday Night Baseball canlı yayını sırasında Apple TV 4K’da özelliğin beta sürümünü başlatıyor.

Apple beta yazılım programına katılan kullanıcıların, Ayarlar uygulamasına gidip “Sistem”, “Yazılım Güncellemeleri” ve ardından “Beta Güncellemelerini Al”ı seçerek indirebilecekleri tvOS beta sürüm 16.5’e sahip olmaları gerekir.

Apple, çoklu görüntülemenin ne zaman yaygın olarak kullanıma sunulacağını resmi olarak açıklamadı. tvOS 16.5’in resmi olarak beta sürümünden ne zaman çıkacağı konusunda henüz kesin bir zaman çizelgesi yok.

tarafından ilk bildirildiği gibi Tom’un Rehberibeta özelliği şu anda Apple’ın spor teklifleriyle sınırlıdır.MLS Sezon Bileti Ve MLB Cuma Gecesi Beyzbol. Bu özellik, yarın 8. Maç günü 19:30 ET’de başladığında MLS hayranları için mevcut olacak.

Multiview ile kullanıcılar, ekranda bir ızgara formatında görüntülenen aynı anda dört adede kadar oyunu izleyebilecekler. Bu özelliği kullanmak için izleyiciler istedikleri oyunu izlemeye başlayabilir ve ardından “Oyun Ekle” düğmesini seçebilir.

Çoklu izleme deneyimi birçok yönden özelleştirilebilir – bu yüzden öğrendik – ve hayranların oyunları ekranda hareket ettirmesine, bir oyunu diğerlerinden daha büyük yapmasına veya iki veya dört eşit bölünmüş ekranı izlemeyi seçmesine olanak tanıyor. Bir kullanıcı bir oyunun ekranın çoğunluğunu kaplamasını isterse, diğer oyunlar sağda istiflenir.

Hayranlar ayrıca uzaktan kumanda aracılığıyla ses arasında geçiş yapabilir, böylece hangi oyunu duymak istediklerini kontrol edebilirler.

Benzer şekilde, YouTube TV ayrıca yalnızca belirli sayıda ABD kullanıcısı için kullanılabilen sınırlı bir çoklu görüntüleme özelliğini de test ediyor.

Apple’ın Cuma Gecesi Beyzbol oyunları ayda 6,99 ABD Doları tutarındaki Apple TV+ aboneliğine dahildir. Ancak tüketiciler, Apple TV+ abonesi olup olmamalarına bağlı olarak MLS Season Pass için ayda 12.99$ veya 14.99$ ödemek zorunda.

Bu yıl ücretsiz sunumunu sonlandıran Friday Night Baseball’un aksine, MLS Season Pass, abone olmayanların birkaç MLS maçını ücretsiz olarak izlemesine izin veriyor.

8. Maç günü için, taraftarların aboneliğe kaydolmadan izleyebileceği beş maç olacak. Buna Charlotte-Colorado, Columbus-New England, Minnesota-Orlando, Toronto-Atlanta ve San Jose-Kansas City dahildir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın