Apple Podcasts uygulamasında ücretli içeriklerin keşfini kolaylaştırıyor

Apple Podcasts uygulamasında ücretli içeriklerin keşfini kolaylaştırıyorApple Podcasts uygulamasında bir süredir ücret karşılığında abone olunabilen podcast’leri bulmak olası. Kullanıcıların bu podcast’leri keşfini kolaylaştırmak isteyen Apple, bunun çözümünü listelerde bulmuşa benziyor.

Artık Apple’ın podcast uygulamasında en oldukca abonesi olan 100 şov ve en oldukça abonesi olan 100 kanalın sıralandığı listeler yer alıyor. Böylelikle kullanıcıların hangi gösteri ve içerik sağlayıcılarına para verecekleri konusunda bir karara varmalarına yardım edilmesi amaçlanıyor.

Yeni listeleri şu an için ABD, Avustralya, İngiltere ve Kanada’daki kullanıcılar görebiliyor. Cihazların minimum iOS 15.6, iPadOS 15.6 yada macOS 12.5 yüklü olmaları da gereksinimler arasında yer alıyor. Listelere hem Gezinme sekmesi bununla birlikte Listeler sayfası üzerinden erişilebiliyor.

Apple Podcasts uygulamasında ücretli podcast’lerin keşfini kolaylaştıracak bu özelliğin sunulmasına şaşırmamak gerekiyor. Cupertino merkezli şirket, Podcasts uygulaması üzerinden başlatılan aboneliklerden komisyon alıyor. Bu da Apple’ın ücretli podcast aboneliklerini artırma çabasını anlamlı kılıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın