Apple iPhone 14 üretiminde kapasiteyi artırmayacak

Apple iPhone 14 üretiminde kapasiteyi artırmayacakApple iPhone 14 serisini tanıttıktan sonra şirketin üretim kapasitesinin artırılmasını istek ettiğine dair haberler gündeme gelmişti. Bu talebin sene sonundaki kuvvetli satış beklentisi sebebiyle gerçekleştirildiği belirtilmişti. Ancak son haberler, Apple’ın en azından kısa vadede iPhone 14 üretimini artırmaktan vazgeçtiği yönünde.

Bloomberg’in haberine bakılırsa, iPhone 14 satışları üretimin artmasını gerektirecek kadar yüksek seviyede seyretmiyor. Haberde talepte öngörülen artışın gerçekleşmediği belirtiliyor. Apple düzgüsel şartlar altında yılın bu zamanlarında talebi karşılamak adına üretimi artırıyordu.

Kaynakların verdiği bilgiye nazaran, Apple ilk etapta iPhone 14 üretimini sene sonuna kadar minimum 6 milyon artırmayı hedefliyordu. Ancak şirket bu planı şimdilik rafa kaldırmış benzer biçimde görünüyor.

Analist Ming Chi-Kuo bundan birkaç gün önce Apple’ın iPhone 14 Pro üretiminde yüzde 10’luk bir kapasite artışı planladığını belirtmişti. Tecrübeli analist bu sene Pro modellerin daha oldukca alaka gördüğünü dile getirmiş ve iPhone 14 ile 14 Plus satışlarının geride kaldığını ifade etmişti.

Apple iPhone 14 serisinde kullananların karşısına dört model çıkarmıştı. IPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ta iPhone 13 serisiyle aynı işlemciyi kullanan firma, kullanıcılarına daha “mütevazi” değişimler sunmuştu.

Apple iPhone 14 serisini tanıtsa da iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 13 mini ve iPhone 13 satmaya devam ediyor. Bu modellerin avantajlarla ve müsait fiyatlarla satılması da iPhone 14’e olan ilgiyi etkilemiş olabilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın