Apple 3 milyon dolara ulaşırken, Big Tech kulübünü sallama zamanı

Bugün, Apple gördü piyasa değeri 3 trilyon $ eşiğini geçiyor. iPhone üreticisi bu dönüm noktasına daha önce ulaşmıştı, ancak bir ticaret gününün sonuna kadar bu noktaya asla tutunmayı başaramadı.

Ancak bu sabah, hisseleri yaklaşık %1,4 arttı ve dönüm noktasının 20 milyar ila 30 milyar dolar üzerinde önemli bir artışla, şirket nihayet bunu başarma hızında görünüyor.

Beş yıldan kısa bir süre önce, Apple ve diğer dört teknoloji şirketinden oluşan ‘Büyük Beşli’ toplam 3 trilyon dolar değerinde. Birkaç yılın ne kadar fark yaratabileceği çarpıcı.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Teknoloji ve başlangıç ​​​​ülkesinde biraz radarın altında uçmak, teknoloji stoklarının bu yıl ne kadar toparlandığını gösteriyor. Gibi CNBC bu sabah yazdıNasdaq’ın 2023’ün ilk yarısındaki performansı “endeks için 1983’ten bu yana en güçlü performans” olabilir. Yeni başlayanlar için teknoloji hisselerinin yükselen değeri gelir katlarını yavaşça yükseltmekbu da gelecekteki kaynak yaratma üzerindeki baskıyı azaltır çünkü halka açık piyasa karşılaştırılabilir şirketleri artık daha değerlidir.

rent a car 34

Apple, bu son iyileşmeden kesinlikle faydalandı. Hisseleri, Perşembe günkü kapanış itibariyle bu yıl şu ana kadar %45,5’in biraz üzerinde yükselmişti.

Apple’ın bu dönüm noktasına yükselişi kayda değer olsa da, en büyük teknoloji hisselerinin saflarında daha büyük bir değişiklik oldu. Kısaltmalarımızı güncellemenin ve gerekli değişikliklerin bize dünyanın durumu hakkında ne söylediğini anlamanın zamanı geldi.

Big Five’ı De-FAANG’dan Çıkarmak

Teknoloji endüstrisi, toplu olarak tartışılamayacak kadar geniştir. E-ticaret ve mobil gibi daha önce ileri teknoloji iş yapma yöntemleri norm haline geldiğinden ve ‘teknoloji’ şirketlerinin listesini gülünç bir şekilde genişlettiğinden, bu bugün iki kat daha doğrudur.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın