Amazon, küçük mağazaları teslimat ortaklarına dönüştürmek istiyor

yeni bir göre Axios’tan rapor, Amazon, teslimat iş ortağı olabilmeleri için bodegas ve IT mağazaları gibi küçük işletmelerle ortaklık kurmak istiyor. Şirket, teslim ettikleri her paket için küçük perakendecilere küçük bir ücret ödüyor.

Bu programla Amazon, son mil teslimat ağını genişletmek ve e-ticaret şirketi için paket teslim edebilecek yeni ortaklar bulmak istiyor. Küçük ortak mağazalar, bölgede yaşayan müşteriler için her gün paketler alıyor. Mağaza sahipleri veya perakende çalışanları daha sonra bu paketleri Amazon müşterilerine teslim edecek.

Başka bir deyişle Amazon, çiçekçinizi, kuru temizlemecinizi veya kuaför salonunuzu küçük Amazon depolama alanlarına dönüştürmek istiyor. Daha da önemlisi, Amazon her zaman harici iş gücünü genişletmek için yenilikçi yollar bulmaya çalışıyor. Bazı küçük işletme sahipleri, gelirlerini artırmanın yollarını arıyor olabilir.

Şirket bu fikri araştırıyor için A sırasında ve budur başvuruları kabul etmek web sitesindeki potansiyel ortak mağazalardan. Amazon, ortak mağazaların haftanın yedi günü, günde 20 ila 50 paket aldığını söylüyor.

Amazon’un yönlendirme programına göre şirket, Columbia, MO, Eau Claire, WI, Fayetteville, AR ve Findlay, OH gibi küçük ve orta ölçekli şehirleri hedefliyor. Ayrıca Manhattan, NY’de bulunan işletmeleri aktif olarak işe alıyor.

Axios, Amazon’un şimdi Amazon Hub Teslimat programını Boston, Los Angeles ve Seattle gibi yoğun şehirlere genişletmeyi planladığını bildirdi.

Bu programın Amazon için mantıklı olmasının birçok nedeni var. Şirket, üçüncü taraf ortaklara dayalı olarak kendi son kilometre teslimat ağını aktif olarak kuruyor (Teslimat Hizmeti Ortakları), serbest meslek sahibi sürücüler (Amazon Esnek) ve mağazalardaki, tren istasyonlarındaki veya ikamet yerlerindeki otomatik kilitli dolaplar (Amazon Merkez Dolabı).

Bu strateji, şirketin diğer dağıtım şirketlerine olan bağımlılığını azalttığı için şirket için önemlidir. Bu şekilde Amazon, maliyetleri kontrol edebilir ve hizmet sunumunu diğer e-ticaret şirketlerinden farklılaştırabilir.

Aynı zamanda, Amazon o kadar kullanışlı hale geldi ki, artık birçok müşteri bir şeyi yerel bir mağazadan satın almak yerine çevrimiçi sipariş etmeyi seçiyor. Küçük perakendecilerle ortaklık yapmak, anlatıyı tersine çevirmenin bir yoludur, çünkü Amazon ek gelir sağlar (elbette, düşen satışlar nedeniyle perakende mağazanızı kapatmak zorunda kalırsanız ek gelir işe yaramaz).

Amazon’un küçük işletmelerle olan bu ilişkilerden yararlanarak onlara ek hizmetler sunmayı planlayıp planlamadığını görmek de ilginç olacak. Örneğin, bazı işletmeler Amazon’da üçüncü taraf satıcı olmaya karar verebilir. Amazon Hub Teslimat programının bir parçası olarak her gün gelen teslimat görevlisine paketleri dağıtabilecekler – ne kadar uygun.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın