Amazon, düzenleyici incelemenin ortasında iRobot satın alma fiyatını %15 düşürdü

rent a car 34

iRobot’un borcunu artırması gerekiyor, bu yüzden Amazon daha az teklif veriyor

Amazon düşürüyor İkili, anlaşmayı çizgiyi aşmaya çalışırken düzenleyici engellere çarptıktan sonra, robotik vakum üreticisi iRobot için satın alma fiyatı.

E-ticaret devi planlarını açıkladı iRobot’u geçen Ağustos ayında 1,7 milyar dolar değerinde tamamı nakit bir anlaşmayla satın aldı, hisse başına yaklaşık 61 $’a denk geliyor. Şimdi Amazon, teklifini ilk teklifinden yaklaşık %15 daha düşük olan 51,75 $ olarak değiştirdiğini söyledi.

Görünüşe göre bunun nedeni, Amazon’un hem yurtiçinde hem de Avrupa’da karşı karşıya kaldığı ve iRobot’un kârlılığını etkileyen devam eden antitröst rüzgarlarından kaynaklanıyor. Gerçekten de, iRobot, “devam eden operasyonlarını finanse etmek” için 200 milyon dolarlık borç toplamak zorunda olduğunu söyledi; bu borç, Amazon anlaşma nihayet sona erdiğinde (veya kapanırsa) üstlenecek – ve bu nedenle iRobot için yeni bir daha düşük teklif verdi.

iRobot CEO’su Colin Angle yaptığı açıklamada, “Amazon ile iRobot’un yeni borcunun oluşumunu yansıtan değiştirilmiş bir anlaşmaya vardık” dedi. ifade. “iRobot, hiper rekabetçi bir ortamda operasyonlarımızı desteklemek ve iRobot’un mevcut borcunu ödemenin yanı sıra likidite ihtiyacımızı karşılamak için yeterli olduğuna inandığımız yeni finansman alıyor.”

Amazon’un megabucks iRobot anlaşmasının düzenleyici incelemeyi çekmesi her zaman olasıydı. Birleşik Krallık nihayet satın almayı geçen ay onayladıAvrupa Komisyonu (AK) birkaç hafta önce daha derinlemesine bir soruşturma ile ilerlemek olurdu – bu en erken Kasım ayına kadar çözülmeyecek. Bu arada ABD’de Federal Ticaret Komisyonu (FTC) da kafa yormak Anlaşmayla ilgili resmi soruşturma

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın