Amazon artık tüketicileri siparişleriyle ilgili geri çağırma ve ürün güvenliği uyarıları konusunda uyaracak

Amazon bugün, tüketicilerin potansiyel ürün güvenliği uyarıları ve geri çağırmaları hakkında daha iyi bilgilendirilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği tanıttı. Artık Amazon müşterileri, üçüncü taraf web siteleri ve diğer haber kaynakları aracılığıyla ürün geri çağırma bilgileri aramak zorunda kalmak yerine, “Siparişleriniz” sayfasının üst kısmında bağlantı kurulacak ve müşterilerle e-posta yoluyla paylaşılacak yeni bir “Geri Çağırmalarınız ve Ürün Güvenliği Uyarılarınız” sayfasına erişebilecek.

Tüketiciler başlığa veya e-postayla gönderilen bağlantıya tıkladıklarında, satın aldıkları ürünlerin potansiyel güvenlik tehlikeleri hakkında daha fazla ayrıntı okuyabilecekleri ve para iadesi, iade ve onarım gibi seçeneklerini gözden geçirebilecekleri bir sayfaya yönlendirilirler.

Amazon, “Bu yeni özellik sayesinde, mağazamızda geri çağrılan bir ürün satın alan müşterilerin %100’üne doğrudan ulaşabiliyor ve bundan sonra ne yapılması gerektiğine dair net talimatlar verebiliyoruz” diyor. Blog yazısı yeni özelliği duyuruyor.

Özellik, Amazon’un sattığı ürünleri ele almak için tasarlanırken, perakendeci yeni sistemi üçüncü taraf satıcıları için de erişilebilir kılıyor. Şirketin ABD merkezli satış ortakları, Amazon’un Geri Çağırma Lojistik Hizmetini (RLS) seçebilecek. Bu, satıcıların etkilenen ürünleri satın alan müşterileri bilgilendirmesine olanak tanırken Amazon, iade lojistiğini yönetmenin yanı sıra satış ortağı adına geri ödeme yapma sürecini yönetebilir.

Bununla birlikte, buradaki dezavantaj, sistemin ABD’li satıcılarla ve isteğe bağlı olarak sınırlı görünmesidir. Amazon’un pazar yeri satıcılarının çoğu denizaşırı ülkelerde ve ABD’dekiyle aynı güvenlik standartlarına sahip olmayan bölgelerde bulunuyor. Bu, üçüncü taraf satıcılar tarafından satılan güvenli olmayan ürünlerin ABD’li tüketicilerin eline geçmesine neden oldu; çocuk oyuncakları, CBS News tarafından 2019 araştırması kurmak.

rent a car 34

Tabii ki, en büyük perakende web sitelerinden biri olan Amazon, kataloğunun boyutu nedeniyle bir dizi ürün güvenliği sorunuyla karşılaşmaya devam edecek. Daha yakın zamanlarda, geri çağırmaları arasında taşınabilir şarj cihazları gibi şeyler de vardı. yangın tehlikesi olduğu için geri çağrıldı gibi kendi markalarından kaynaklanan sorunların yanı sıra Amazon Temelleri Masa Sandalyeleri bacaklarının kırılma, düşme ve yaralanma tehlikeleri oluşturma olasılığı nedeniyle geri çağrılanlar. O da sattı güvenli olmayan kurşun seviyelerine sahip kaplarve dahası.

2021’de ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) Amazon’a dava bile açtı sattığı potansiyel olarak tehlikeli ürünleri geri çağırma sorumluluğunu kabul etmeye zorlamak. Şikayet, “alarm vermeyen 24.000 hatalı karbon monoksit detektörü, yanıcı kumaş güvenlik standardını ihlal eden ve çocuklarda yanık yaralanması riski taşıyan çok sayıda çocuk pijamaları ve tüketicileri şok ve elektrik çarpmasına karşı koruyan gerekli daldırma koruma cihazları olmadan satılan yaklaşık 400.000 saç kurutma makinesi” gibi sorunları belirtiyordu.

Bundan önce, birkaç ABD senatörü de Amazon’a yazmıştı CNN soruşturmasında düzinelerce AmazonBasics elektroniğinin eridiğini, patladığını veya alevler içinde kaldığını ortaya çıkardıktan sonra tehlikeli ürünlerin geri çağrılmasını talep etmek.

Bu şikayetlerin ardından Amazon’un geri çağırma ve güvenlik endişeleriyle ilgili sorunları ele alması biraz zaman aldı.

Yeni sayfa şu anda yayında ve Amazon, müşterileri ileriye dönük geri çağırma ve güvenlik uyarıları hakkında proaktif olarak bilgilendireceğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın