AirOps, şirketlerin LLM’lerin üzerinde yapay zeka özellikli uygulamalar oluşturmasına yardımcı oluyor

Havada bir değişiklik var ve şirketlerin büyük dil modellerini nasıl çalıştıracaklarını düşünmeleri gerekiyor gibi görünüyor, ancak her yeni ileri teknolojide olduğu gibi, özellikle daha az teknik kuruluşlar için bunu söylemek yapmaktan genellikle daha kolay.

AirOps, erken aşamadaki bir girişim, doğru zamanda doğru yerdedir ve şirketlerin büyük dil modellerinin üzerinde yapay zeka özellikli uygulamalar oluşturmak için bu yeni yeteneklerden yararlanmasına yardımcı olur. Bugün şirket, aslında geçen yılın başında kapanan 7 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu duyurdu.

Şirket CEO’su ve kurucu ortağı Alex Halliday, LLM’lere olan son ilgiyle, dahil olmaya çalışan işletmeler için bir zorluk olduğunu söylüyor. “İnsanların ChatGPT gibi şeylerde oynayabileceği bu harika yetenekler arasında kapatılacak gerçekten büyük bir boşluk var ve sonra [applying that] işteki en zor zorluklara. Halliday, TechCrunch’a verdiği demeçte, bu nedenle, insanların gelip bu algoritmaların üzerine özel çözümler oluşturmasına olanak tanıyan bir platform oluşturuyoruz.

Şirket şu anda müşterilerin üç LLM üzerinde uygulama geliştirmesine yardımcı oluyor: GPT-4, GPT-3 ve Claude. Buradaki fikir, kullanıcıların süreçleri otomatikleştirme, verilerden içgörüler çıkarma, kişiselleştirilmiş içerik oluşturma ve doğal dil işleme tekniklerini gerçekleştirme gibi şeyleri yapmasına yardımcı olmaktır. şirkete göre.

Halliday, mevcut müşterilerin LLM’lerle birlikte kendi verilerinden ve içeriklerinden yararlanmanın yollarını aradıklarını, bu mevcut külliyattan yeni içerik oluşturmak veya mevcut yazılımlarının üzerine üretken bir yapay zeka deneyimi oluşturmak için yollar aradıklarını söylüyor.

Şirketin birincil değer önermelerinden biri, pahalı olabileceği için müşterilerin bu modelleri daha verimli ve etkili bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmaktır. “Gerçekten ilginç olan şey, aslında daha küçük modelleri eğitmek için daha büyük modelleri kullanabilmeniz. Yani belki ilk birkaç ay GPT-4 kullanarak çalıştırırsınız ve bu, daha sonra ince ayar yapılmış daha küçük, açık kaynaklı bir model kullanmak için eğitim çıktıları oluşturur,” dedi.

Ve AirOps, bu adımlarda ilerlemenize yardımcı olabilir. “Burada gerçekten doğru tarifleri ve mimarileri öğreniyoruz, ancak zamanla okyanusu kaynatma, balyoz yaklaşımının yerini seçenekler menüsünden nasıl yararlanılacağına dair daha incelikli ve daha iyi bir anlayışa bırakacağını umuyoruz.” insanlar var” dedi.

Şirket, kurumsal verilerinden değer elde edilmesine yardımcı olmak amacıyla geçen yıl piyasaya çıktı, ancak LLM’ler kamu bilincine geçtikçe şirket odak noktasını değiştirdi. “LLM’lerin veri alanına uygulanmasına bakmaya başladığımızda, aslında çok daha büyük bir fırsatın insanların özel iş akışları ve uygulamalar oluşturmak için LLM’leri verileriyle harmanlamasına yardımcı olmak olduğunu fark ettik” dedi. Geçen sonbaharda odak noktalarını gerçekten bu yaklaşıma kaydırdılar.

Şirketin birkaç açık rolü olan 14 çalışanı var. Halliday, çeşitliliği birçok boyutta gördüğünü, ancak şirketi kurarken farklı bir çalışan tabanı oluşturmayı hedeflediğini söylüyor ve bu, özellikle LLM’lerin ne kadar yeni olduğu düşünüldüğünde doğru. “Farklı geçmişlere ve farklı deneyim seviyelerine sahip insanları işe alırken gerçekten çok açık fikirli olduk” dedi.

7 milyon dolarlık tohum yatırımı, Founder Collective, XFund, Village Global, Apollo Projects ve Lachy Groom’un katılımıyla Wing VC tarafından yönetildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın