ABD’li göçmenler için bir dijital banka olan Majority, Teksas’taki genişlemenin ortasında 9,75 milyon dolar aldı

ÇoğunlukABD’li göçmenlere finansal hizmetler sunan bir mobil bankacılık şirketi olan Laredo, Teksas’ta bir topluluk buluşma alanı açarak iki yılda dördüncü finansman turunu tamamladı.

Majority’nin kurucusu ve CEO’su Magnus Larsson, TechCrunch’a verdiği demeçte, yeni konumun şirketi Rio Grande’yi geçen Amerika Uluslararası Köprüsü’ne Ağ Geçidi’ne yakın konumlandırdığını söyledi. Çoğunluğun halihazırda Florida’da, Miami, Hialeah ve Orlando’da ve Houston’da fiziksel konumları var.

Larsson, “Texas ve Florida’da başladık,” dedi. “Florida bir süredir ana odak noktamız oldu, ancak işimiz güven üzerine kurulu ve ülkeye girdiğinizde açabileceğiniz ilk bankacılık ürünü olma fırsatı var. Ben de bir göçmen olarak, ihtiyacınız olan hizmetleri ve desteği aramanın ne kadar zor olabileceğini deneyimledim.”

2019’da kurulan şirket, aylık 5,99 ABD doları üyelik ücreti karşılığında göçmenlere bir banka hesabı ve banka kartı, topluluk indirimleri, ücretsiz uluslararası para transferi ve indirimli uluslararası arama sunuyor.

Hesaplar için bir Sosyal Güvenlik numarası veya ABD belgeleri gerekmez, yalnızca uluslararası bir hükümet tarafından verilmiş kimlik ve ABD’de ikamet belgesi gerekir ve kredili mevduat ücreti veya minimum bakiye gereksinimleri yoktur. Ülke çapında kendileri de göçmen olan 250’den fazla eğitimli destek personelinden oluşan bir ağ olan Majority’nin “Danışman Programı”na da erişim vardır.

Larsson, Majority’nin işlem hacminin yılda 6 kat arttığını söylemenin ötesinde, şirketin müşteri tabanı veya geliri hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

9.75 milyon dolarlık yeni sermaye, Majority’nin sermayesinin bir uzantısıdır. 37,5 milyon $ B Serisi, geçen Eylül açıklandı. Mevcut yatırımcılar Valar Ventures ve Heartcore Capital bu turda yer aldı. Çoğunluk şu anda 86 milyon $’ın üzerinde özsermaye topladı. 19 milyon dolarlık tohum Ve 27 milyon $ Seri A mermi.

Yeni fon, Laredo’ya genişlemeyi ve Amerika Birleşik Devletleri-Meksika sınırı boyunca ek büyümeyi destekleyecek.

Laredo’daki yeni varlığın yanı sıra, Majority, bu yıl içinde ABD’de bir hayata başlama hakkında bilgi sağlayan “Göçmen El Kitabı”nın özel bir versiyonu olan “Meksikalılar için Mali El Kitabı” yayınlayacak.

Larsson, “Bizim için asıl mesele, başlangıçta başladığımız plan ve yapıyı takip etmeye devam etmek, yani adım adım bir yaklaşım izlemek, her seferinde bir toplulukla başlayıp ardından diğerini ve diğerini eklemek” dedi. . “Bu finansman, ivmeyi sürdürmemiz ve daha fazlasını yapmaya başlamamız için daha çok bir adım.”

Girişim dünyasında olup bitenler hakkında sulu bir ipucunuz veya ipucunuz varsa, Christine Hall’a [email protected] adresinden veya 832-862-1051 numaralı telefondan Signal’e ulaşabilirsiniz. Anonimlik taleplerine saygı gösterilecektir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın