3 sunucuya Gülşen hakkında konuşma yasağı

3 sunucuya Gülşen hakkında konuşma yasağıKonserinde İmam Hatip liselilere yönelik kullandığı sözlerden ötürü ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan tutuklanan şarkıcı Gülşen, ‘Beyaz Magazin’ adlı televizyon programında kendisini hedef göstererek hakaret ettikleri ve ısrarlı şekilde ruhsal baskı uyguladıkları iddiasıyla sunucular Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan hakkındaki önlem istek etti. Mahkeme, 3 sunucu için Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu hakkındaki 2 ay konuşmamaya hükmetti.

“Ailesinin hayran gruplar tarafınca saldırıya uğrama ihtimali son aşama yüksektir”

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçede Beyaz TV’de gösterilen Beyaz Magazin isminde programın sunucuları Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan, 26 Ağustos 2022 tarihindeki programda Gülşen için, ‘Etkisiz misin?’, ‘Algılamıyor musun?’, ‘Hiç mi aklı başlangıcında insan yok çevrende?’, ‘Biz seni uyardık, o kıyafetlere dikkat edecektin. Kimse düşünmez çocuğun var mı yok mu kendin düşünecektin’ gibi cümleler kullandı.

Üç sunucunun programda söylediği laflar yüzünden müvekkilinin camia önündeki itibarının zedelendiğini dava dilekçesinde özetleyen Gülşen’in avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, “Program sunucularının nefret içerikli söylemleri ve seyirci kitlesinin son derece fazla olması nedeniyle müvekkil ve ailesinin hayran gruplar tarafınca saldırıya uğrama ihtimali son aşama yüksektir. Müvekkilin başta kendisi olmak üzere ailesinin şerefi ve onurunu zedeler özellikte gerçek dışı iddiaların halkoyu tarafınca okunmasında ve bilinmesinde nasıl bir kamu yararı hususu tarafımızca anlaşılamamıştır? Çünkü programda sarf edilen cümleler basın özgürlüğü kapsamında değildir” dedi.

“Küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmama kararı”

Üç sunucunun da müvekkiline karşı büyük bir kin beslediğinin söylemlerinden açıkça anlaşıldığını dava dilekçesinde belirten avukat Müezzinoğlu, “Haberlerinde, müvekkilin tutuklanmasını mutluluk duyarak anlatmaktadırlar. Davalıların bu söylemleri müvekkilin topluluk önündeki saygınlığını sarsmıştır. Müvekkile yöneltilen gerçek dışı beyanlar eleştiri sınırını aşmıştır. Bu nedenle üç sunucunun da müvekkil aleyhine konuşmamasını istek ediyoruz” dedi.

Talebi haklı kabul eden mahkeme, sunucular Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan’ın 2 ay süreyle Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu’na yönelik sertlik tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren laf ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Mahkeme, üç sunucunun tedbir sonucuna aykırı davranması halinde 3 günden 10 güne kadar ‘zorlama hapsi’ uygulanacağını da sonucunda açıkladı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın