17 yaşındaki saldırgan bıçakla dehşet saçtıOlay, Çankaya ilçesi Çiğdem Mahallesi’nde meydana geldi.

İddialara bakılırsa M.K. (17), daha ilkin tartışma yaşamış olduğu okul arkadaşı Yusuf E.’yi (17) sırtından bıçakladı. Olayın ardından kaçan M.K., Cevizlidere Caddesi üstünde bulunan Aziz Sancar Parkı’na geldi. Burada da dehşet saçmaya idame eden M.K., parkta oturan Mustafa A. (17) ve Tuan K.’ye (17) ‘Ne bakıyorsunuz’ diyerek bıçakla saldırdı. Sırtından vurulan Tuan K. Ile bacağından vurulan Mustafa A., parkın karşısında bulunan kırtasiyeye giderek yardım istedi. Çevredeki esnaflar yaralı gençlere ilk müdahaleyi yaptıktan sonra sıhhat ve polis ekiplerine haber verdi. Hastaneye kaldırılan yaralı 3 gencin hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenilirken, saldırganın yakalanması için emek verme başlatıldı.

Kanlar içinde kırtasiyeye girdikleri an kamerada

Yaralı iki gencin kanlar içinde kendilerini kırtasiyeye attıkları anlar ise emniyet kameralarına yansıdı. Görüntülerde acı içinde dükkana giren gençlere esnafların müdahalede bulunmuş olduğu görüldü.

Yaralılara ilk müdahaleyi icra eden esnaflardan Ayhan Bozdoğan, “Genç bir çocuk bizler dışarıda otururken gelip, ‘Abi beni bıçakladılar’ dedi. Arkasından bıçaklamışlar. Sırtında kocaman bir delik vardı. Oluk oluk kan akıyordu. Müdahale ettik. Sağlık ve polis ekiplerine haber verdik. Bir arkadaşı daha varmış. Onu da kalçasından ve bacağından bıçaklamışlar. Parktaki çalışanlar onu da getirdi. Polisler arama başlattı. İki kişiyi bıçaklamışlar. İlk gelen çocuğun sırtında 3 santimetrelik yarık vardı. Sonradan gelen çocuğun da bacağında ve kalçasında bıçak izi vardı. Çocukları sağlık ekiplerine sevk ettik. Gördüğüm kadarıyla hayati tehlikeleri yoktu. Polis ekipleri çevrede geniş çaplı arama başlattı” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada tehditler saçtı

Saldırgan M.E.’nin sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu gönderiler ise dikkat çekti. Bıçakla yaralanan bir bireyin fotoğrafını paylaşan saldırgan, fotoğrafın üstüne ise tehditkar bir tavırla “Delikanlılar caddedeyiz. Hak eden hakkını aldı. Daha yeni başladık” notunu bıraktı.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın