Zoom, yerel veri depolamayı ödeme yapan Avrupalı ​​müşterilere getiriyor

Video iletişim şirketi, verilerinin nerede bulunduğu konusunda endişe duyan müşterileri yatıştırmaya çalıştığı için Zoom, gizlilik odaklı bir dizi özellik ve hizmet duyurdu.

Avrupa zorlarken dijital egemenlik gündemi, ABD şirketleri, kıtadaki müşterilerini veri depolama ve işleme konusunda daha fazla kontrol devretme konusunda ciddi olduklarına ikna etmek için tırmanıyorlar. Son zamanlarda Amazon’un AWS bulut birimi dijital egemenlik taahhüdünü duyuruyorTikTok sürecindeyken yerelleştirilmiş veri merkezlerinin açılması bir parçası olarak daha geniş Avrupa cazibesi saldırısı. başka yerde, Microsoft Ve Google ayrıca Verileri müşterilerinin ihtiyaç duyduğu yere daha yakın hale getirmek için artan çağrıları dikkate alarak.

Ve bu arka plana karşı Zoom bugün, premium (yani ödeme yapan) müşterilerin web seminerlerinden, toplantılarından ve ekip sohbet araçlarından belirli verileri yerel olarak depolamak üzere seçebildiği Avrupa Ekonomik Alanı’nda (EEA) yerelleştirilmiş veri depolamayı destekleyeceğini açıkladı. veri merkezleri – Avrupa’da buna dahildir Amsterdam, Frankfurt, Leipzig ve Zürih. Ancak Zoom, verilerin çok özel veya “istisnai” durumlarda, örneğin aşağıdakilerle ilgili olarak ABD operasyonlarıyla paylaşılabileceğini onayladı: güven ve emniyet.

Bu lansmanı desteklemek için Zoom, programa kaydolan Avrupalı ​​müşteriler için özel bir teknik destek ekibi kuracağını da söyledi.

Yakınlaştırma: Veri yerleşimi

Yakınlaştırma: Veri yerleşimi Resim Kredileri: yakınlaştır

Zoom, başka yerlerde, şirket yöneticilerinin günlüklerin ne zaman dışa aktarıldığını ve silindiğini izleyebileceği denetim günlüğü izlemeyi de küresel olarak kullanıma sunuyor. Ayrıca, yöneticilerin veri konusu taleplerine yanıt vermesine yardımcı olmak için veri yerleşimi özelliğiyle aynı gizlilik panosunda bulunan yeni bir aracı da kullanıma sundu. Bu, düzenlemelerin temel ilkesidir Avrupa’nın GDPR’si gibi ve Onun Kaliforniya CCPA muadili bir ürünün kullanıcılarının, bir şirketin kendilerinde tuttuğu kişisel verilere ilişkin bilgilere erişebilmesini ve belirli verilerin silinmesini talep edebilmesini sağlamak için tasarlanmış olan.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın