Yurtta bugün hava iyi mi olacak?

Yurtta bugün hava iyi mi olacak?Yapılan son değerlendirmelere nazaran; yurdun şimal, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın cenup ilçelerinin; akşam ve gece saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve aleni geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; yağmur ve sağanak, Rize, Artvin, Hakkari ve Van’ın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur benzer biçimde olması umut ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere bakılırsa hava sıcaklığında mühim bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, çoğu zaman kuzeyli, zaman içinde şark kesimlerde güneyli yönlerden hafifçe, bazen orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Az bulutlu ve aleni, öğleden sonrasında parçalı bulutlu 18

İstanbul: Parçalı ve azca bulutlu 20

İzmir: Az bulutlu ve aleni 24

Adana: Parçalı bulutlu 28

Antalya: Az bulutlu ve açık 26

Samsun: Parçalı zamanla fazlaca bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 18

Trabzon: Parçalı zamanla fazlaca bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 19

Erzurum: Parçalı yer yer fazlaca bulutlu 15

Diyarbakır: Parçalı yer yer fazlaca bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 18

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın