YouWeb, karbon yönetimini desteklemek için iklim teknolojisi kuluçka merkezini başlattı

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Next’in geri dönüşünü duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Burada konuşmak için başvurun ve buradan sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin. Etkinlikte ayrıca duyuracağız 25 en iyi oyun girişimi 2024’ün Oyun Değiştiricileri olarak. Bugün başvurun veya aday gösterin!


Peter RelanYouWeb kuluçka merkezinin kurucusu, kuluçka portföyüne eklenen en son ürünü açıkladı. YouWeb IVİklim değişikliği ve karbon yönetimini ele alacak.

Kuluçka merkezi, özellikle iklim değişikliğiyle ilgili teknolojilere ve çözümlere odaklanarak, karbon yönetimi alanında erken aşamadaki şirketlerin ilerlemesini desteklemeyi ve hızlandırmayı amaçlıyor.

YouWeb IV, karbon yönetimi girişimleri üzerinde aktif olarak çalışan gelecek vaat eden girişimlere halihazırda stratejik yatırımlar yaptı. Portföydeki şirketler arasında Equatic, Heirloom ve CarbonBuilt bulunmaktadır. Equatic, ölçülebilir ve doğrulanabilir çözümler sunarak okyanus bazlı karbondioksit yakalama ve mineralizasyona odaklanıyor.

Heirloom yakın zamanda ABD Enerji Bakanlığı (DOE) tarafından finanse edilen DAC Hub girişimiyle ortaklığını duyurdu; CarbonBuilt ise düşük karbonlu beton ve somutlaştırılmış karbondioksit azaltımı konusunda uzmanlaştı. Bu şirketler ya kamu-özel ortaklıkları üzerinden çalışıyor ya da gelecekte Enerji Bakanlığı ve İleri Araştırma Projeleri Ajansı-Enerji (ARPA-E) ile işbirliği yapmayı planlıyor.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

rent a car 34

Şimdi üye Ol

YouWeb kuluçka merkezi, akıllı telefonlar, sosyal platformlar ve üretken yapay zeka gibi teknolojik dönüm noktalarındaki şirketlere yatırım yapma konusunda başarılı bir geçmişe sahiptir. YouWeb IV ile odak noktası, bu zorlukların aciliyetinin ve öneminin farkına varılarak kritik bir alan olan iklim değişikliği ve karbon yönetimine kayıyor. Kuluçka merkezi, gelişmiş karbon yönetimi teknolojileri geliştiren girişimleri desteklemeyi ve finansman ve kaynaklar yoluyla ilerlemelerini hızlandırmayı amaçlıyor.

“YouWeb IV, hem gelişmiş karbon yönetimi teknolojilerinin kuluçkalanmasını hem de Equatic ve CarbonBuilt gibi şirketlerin finansmanı yoluyla hızlandırılmasını sağlıyor; bunların her ikisi de yakın zamanda danışma kuruluna katıldığım UCLA’nın Karbon Yönetimi Enstitüsü’nden doğmuştur.” Relan bir açıklamada şunları söyledi. “UCLA’nın ICM’sinin yanı sıra ABD’deki ASU’nun yanı sıra Karbon Yönetimi ve Doğrudan Hava Yakalama alanındaki en iyi kuruculardan ve teknoloji uzmanlarından bazılarıyla (Doğrudan Hava Yakalama ve Doğrudan Hava Yakalama için Jeotermal enerjiden yararlanan Octavia dahil) çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Kenya’da haciz.”

Ayrıca, Kenya’da Doğrudan Hava Yakalama ve Tutma için jeotermal enerjiden yararlanan portföydeki bir şirket olan Octavia’yı da vurguladı.

YouWeb IV tarafından kuluçkalanan girişimler arasında gelişmiş Doğrudan Hava Yakalama teknolojisine odaklanan DACLab, karbondioksit kullanımı ve tutulması konusunda uzmanlaşmış Polar Defense, gölgeli alanlarda bile çalışan yeni nesil güneş enerjisi teknolojisi geliştiren Optivolt ve Sykom yer alıyor. İklim değişikliğinin aciliyetini tüm paydaşlara etkili bir şekilde aktarmaya kendini adamış bir bilim iletişim şirketi.

YouWeb IV’ün lansmanı, YouWeb Incubator’ın karbon yönetimi alanında yenilik ve ilerlemeyi teşvik etme konusundaki kararlılığını göstermektedir. YouWeb IV, erken aşamadaki şirketleri destekleyerek ve önde gelen akademik kurumlar ve hükümet girişimleriyle işbirliğini teşvik ederek iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir etki yaratmayı hedefliyor.

GamesBeat’in inancı Oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer” söz konusudur. Bu ne anlama gelir? Sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu size anlatmak istiyoruz. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın