YouTube’un güncellenen yönergeleri, kanalların hayran hesapları olup olmadığını açıklamasını gerektirir

rent a car 34

YouTube biraz yapıyor kimliğe bürünme yönergelerindeki değişiklikler hayran kanallarının, hesaplarının odaklandığı şirketi veya sanatçıyı temsil etmediklerini kanal adlarında veya işlemelerinde açıkça belirtmelerini zorunlu kılmak. Bu güncellenmiş yönergeler 21 Ağustos 2023’te yürürlüğe girecektir.

Şirket, hayran hesabı olduğunu iddia eden ancak aslında başka birinin kanalıymış gibi davranan ve içeriklerini yeniden yükleyen kanalların platforma girmesine izin verilmeyeceğini belirtiyor. Ayrıca başka bir kanalla aynı ada ve avatara veya banner’a sahip, tek fark ismin içine bir boşluk veya O harfinin yerine sıfır konulması olan kanallara izin verilmeyecektir.

Kullanıcıların ayrıca bir kişinin adını ve resmini kullanarak bir kanal kurmasına ve ardından diğer kanallarda kişi tarafından yayınlanmış gibi yorum yapmasına izin verilmez. Bu politikayı ihlal edecek başka bir davranış örneği, kanal açıklamasında hayran hesabı olduğunu iddia eden ancak kanal adında veya tanıtıcısında bu kadar açık bir şekilde yer almayan kanalları içerir.

Şirket, “Bu güncelleme, gerçek hayran kanallarının en sevdiğiniz içerik oluşturucuları tam olarak nasıl kutlayabileceğinizi bilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda orijinal içerik oluşturucuları onları taklit eden içerik ve kanallardan koruyacak” dedi. Blog yazısı. “Bu güncelleme aynı zamanda izleyicilerin etkileşimde bulundukları ve takip ettikleri kanallar tarafından yanıltılmamasını ve içerik oluşturucuların adlarının ve benzerlerinin kötü amaçlarla kullanılmamasını sağlamalıdır.”

YouTube’un geçmişte hayran hesaplarıyla ilgili katı bir politikası yoktu, çünkü basitçe platformda kimliğe bürünme kanallarına izin verilmediğini belirtiyordu. Artık hayran hesapları, kanallarının silinmemesi için aslında sadece hayran hesapları olduklarını beyan etmelidir. YouTube’un yeni politikası, bir kanalın veya kanaldaki içeriğin “reklamı yapılan mal ve hizmetlerin kaynağı” konusunda kafa karışıklığına neden olması durumunda buna izin verilmeyebileceğini açıkça ortaya koymaktadır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın