YouTube, Premium kullanıcıları için yeni bir kilit ekranı özelliğini deniyor

YouTube şu anda test yapmak yanlışlıkla bir düğmeye basıp videoyu bozmaktan kaçınmak için kullanıcıların ekranlarını kilitlemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik.

“Kilit Ekranı” dokunmatik girişi devre dışı bırakır, böylece kullanıcılar bir videoyu tam ekran modunda izlediklerinde, önerilen bir videoyu istemeden duraklatma, atlama veya seçme konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz. Teste erişimi olan kullanıcılar, özelliği açmak için ekranın sol üst köşesindeki dişli çark simgesine dokunabilir.

tarafından bildirildiği gibi Kablo Kesiciler HaberleriYeni kilitleme özelliğini ilk fark eden , yalnızca Android ve iOS cihazlarda seçkin Premium aboneler tarafından kullanılabilir. YouTube, kullanıcılara özelliği denemeleri için 30 Temmuz’a kadar süre veriyor. Kullanıcılar, davet alıp almadıklarını görmek için YouTube ana sayfasını ziyaret edebilir.

Görsel Kaynakları: Youtube

YouTube’un yeni denemesi, Netflix’in 2020’de kullanıma sunduğu bir özellik gibi. Netflix’in mobil uygulaması tanıtılan ekran kilidi bu, abonelerin oynat ve duraklat gibi düğmelerin görünmesini devre dışı bırakmak için ekranın altındaki bir kilit simgesine dokunmasına olanak tanır, bu da oynatmanın durdurulmasını veya yanlışlıkla altyazıların açılmasını önlemeye yardımcı olur.

YouTube şu anda birkaç test daha yürütüyor. reklam engelleyicilerin kullanımını sınırla kullanıcıları, reklam engelleyiciyi devre dışı bırakmadığı takdirde üç videodan sonra video oynatıcının engelleneceği konusunda uyararak. şirket aynı zamanda bildirildiğine göre kullanıcıların YouTube web sitesi veya uygulaması aracılığıyla oyun oynamasına izin verecek bir çevrimiçi oyun teklifini düşünmek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın