YouTube Premium bireysel planı artık ABD’de 2 ABD doları daha pahalı

rent a car 34

Tıpkı diğer birçok yayın hizmeti gibi, YouTube da ABD’deki bireyler için Premium planının fiyatlarını aylık 11,99 ABD Dolarından aylık 13,99 ABD Dolarına yükseltti.

Fiyat artışı geçen yılki artışı takip ediyor birçok ülkede aile planlarında fiyat artışı. ABD’de aile planı tarifesi ayda 17,99 dolardan ayda 22,99 dolara çıktı.

İlk olarak fark edilen bireysel plan değişikliği 9to5Google, YouTube Premium sayfasında yayında. Ancak şirket, daha düşük fiyat ödeyen mevcut abonelerle ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Google, YouTube Premium ile reklamsız görüntüleme, video indirme, Daha yüksek kalitede 1080p akış, videoları kaldığınız yerden devam ettirme yeteneğive YouTube Music’e erişim. Şirket ayrıca, Premium aboneler için, oynatma hızını değiştir Ve yanlışlıkla dokunmayı önlemek için bir kilit ekranı özelliği.

Google ayrıca YouTube Müzik planının fiyatını aylık 9,99 dolardan 10,99 dolara çıkarıyor. Bu, abonelik fiyatındaki artışları takip eder. Apple Müzik Ve Amazon Müzik, aynı zamanda akışlarını da aynı fiyata sunar. Spotify’ın bireysel planı hala aylık 9,99 ABD dolarıdır.

Son birkaç ayda, rakip video servisleri, örneğin Apple TV+, Paramount+Ve tavuskuşu, fiyat artışlarını açıkladı. Netflix geçen yıl fiyatlarını yükseltirken, şirket şifre paylaşımına yönelik bir baskı başlattıkullanıcıların daha fazla ödeme yapmasını veya planlarına fazladan bir üye eklemesini sağlar.

YouTube ayrıca aşağıdaki gibi eylemler gerçekleştirerek daha fazla insanı premium planlarına yönlendirmeye çalışıyor: reklam engelleyicileri kısıtlama. Ayrıca bir deney yürüttü 4K akışını kısaca bir ödeme duvarının arkasına koyun.

Geçen Kasım ayında, YouTube birden fazla içeriğe sahip olduğunu söyledi. Müzik ve Premium tekliflerinde 80 milyon abone. Google’ın önümüzdeki hafta elde edeceği kazançla birlikte şirket, ücretli kullanıcı sayısını artırmak için adımlar atıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın