YouTube ana sayfa tasarımında değişikliğe gidiyor

YouTube ana sayfa tasarımında değişikliğe gidiyorYouTube bir süredir video sayfası için yeni bir tasarımı kontrol ediyor. Material You tasarım diline uygun biçimde meydana gelen değişikliklerde sıra ana sayfaya gelmiş gibi görünüyor. YouTube ana sayfa tasarımını bütün platformlarda değiştirmeye hazırlanıyor.

Yeni ana sayfa tasarımı bir müddet ilkin YouTube’un masaüstü ve mobil internet sitelerinde görüldü. Mobil web sitesine bakıldığında mevzu başlıkları alanında yayınlanan mevzu başlıklarının kapsül şeklinde değilde köşeleri yuvarlatılmış çerçevelerin içerisine alındığı görülüyor.  “Keşfet” sekmesinin yönlendirmesinin en sola taşınması ve ekranın altındaki vasıta çubuğunun ortasına Short ikonuna yerleştirilmesi de değişimler arasında yer alıyor.

Masaüstü sitesindeki ana sayfada ise daha bariz değişimler söz mevzusu. Öncelikle koyu renk temasında koyu gri yerine gerçek siyahın tercih edilmesi dikkat çekiyor. Arama çubuğu kapsül gibi sunulurken, konular karuselinin de değiştiği görülüyor. YouTube Music Android uygulamasında da bu tasarıma geçiş yapıldığını belirtmekte yarar var.

YouTube ana sayfa tasarımındaki yenilikleri hâlâ test ediyor. Dolayısıyla tüm kullananların bu tasarımla karşılaşmasına biraz daha vakit olduğunu belirtmek gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın