Yeni Haritalar ve Takvim entegrasyonlarının yanı sıra yerleşik Lens desteği almak için iOS’ta Chrome

rent a car 34

Google ilan edildi Bugün, iOS’ta Chrome, kullanıcıların yalnızca kameralarını kullanarak arama yapmasına olanak tanıyan yerleşik Lens desteği de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik alıyor. Göz atarken bulduğunuz bir görüntüye uzun basarak iOS’ta Chrome’da Lens’i zaten kullanabilseniz de, yakında yeni çektiğiniz fotoğraflarla ve film rulonuzdaki mevcut görüntülerle arama yapmak için kameranızı kullanabileceksiniz.

Şirket, yeni entegrasyonun önümüzdeki aylarda başlatılacağını söylüyor. Bağlam açısından Google Lens, bitkileri tanımlamak ve dilleri gerçek zamanlı olarak çevirmek gibi şeyler yapmak için resimlerle arama yapmanızı sağlar.

Görsel Kaynakları: Google

Google ayrıca, iOS’ta Chrome’da bir adres gördüğünüzde, haritada aramak için uygulamaları değiştirmenize gerek olmadığını da duyurdu. Şirket şimdi, Chrome’da algılanan bir adresi basılı tuttuğunuzda, doğrudan Chrome’da mini bir Google Haritalar’da görüntüleme seçeneğini göreceğinizi söylüyor.

Ayrıca, kullanıcılar artık uygulamaları değiştirmek veya bilgileri manuel olarak kopyalamak zorunda kalmadan doğrudan Chrome’da Google Takvim etkinlikleri oluşturabilir. Algılanan bir tarihi basılı tutmanız ve onu Google Takviminize ekleme seçeneğini belirlemeniz yeterlidir. Chrome, takvim etkinliğini otomatik olarak oluşturacak ve zaman, konum ve açıklama gibi önemli ayrıntılarla dolduracaktır.

Görsel Kaynakları: Google

Son olarak Google, kullanıcıların artık metni vurgulayarak ve Google Çeviri seçeneğini belirleyerek sayfanın bir bölümünü çevirebileceklerini duyurdu.

Şirket, “Yapay zeka modellerimiz geliştikçe, Chrome bir web sayfasının dilini algılama ve çeviri önerme konusunda daha iyi hale geldi” diye yazdı. Blog yazısı. Diyelim ki İtalya’da bir müzeyi ziyaret etmeyi planlıyorsunuz, ancak site İtalyanca ve dili bilmiyorsunuz. Chrome otomatik olarak müzenin web sitesini tercih ettiğiniz dile çevirmeyi teklif edecek.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın