WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliği artık birden fazla telefonu destekliyor

rent a car 34

WhatsApp nihayet tüm kullanıcılar için çoklu cihaz oturum açma desteğini kullanıma sunuyor. Bu, bir hesap için en fazla dört telefon kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Mark Zuckerberg, özelliğin Facebook ve Instagram’da kullanıma sunulduğunu duyurdu.

“Bugünden itibaren, aynı WhatsApp hesabına dört adede kadar telefonda giriş yapabilirsiniz” dedi.

WhatsApp, bu özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi.

Şimdiye kadar, kullanıcılar bir telefonda ve eşlik eden bir masaüstü cihazda yalnızca bir WhatsApp hesabı kullanabiliyordu.

Yeni sunumla, kullanıcıların mesajları diğer telefonlar da dahil olmak üzere cihazlar arasında senkronize edilecek. Böylece bir cihaz kapalı olsa bile diğer cihazlardan uygulamaya erişebilirler.

WhatsApp, 2 milyardan fazla kullanıcısı olan en büyük mesajlaşma servislerinden biridir. Ancak, sohbetler ve aramalar için tam uçtan uca şifreleme desteği nedeniyle şimdiye kadar çoklu cihaz desteğinden yoksundu.

Şirket teste başladı 2021’de belirli beta kullanıcılarıyla çoklu cihaz uyumluluğu. O sırada Meta (o zamanlar Facebook olarak biliniyordu), uçtan uca şifreleme korumasını sürdürürken mesajları cihazlar arasında senkronize etmek için yeni bir teknoloji geliştirdiğini söyledi.

Telegram ve Messenger gibi diğer rakipler, mesajlar için çoklu cihaz senkronizasyonu sunuyordu, ancak uçtan uca şifrelemeyi desteklemiyorlardı.

WhatsApp ayrıca cihazları tek seferlik bir kod kullanarak bağlamanın yeni bir yolunu sunuyor.

“Artık cep telefonunuzda QR kodu okutmak yerine cihazları bağlamak için kullanabileceğiniz WhatsApp Web’e cep numaranızı girerek tek kullanımlık kod alabilirsiniz. Şirket bir blog yazısında, bu özelliği gelecekte daha fazla bağlantılı cihaz için kullanıma sunacağız” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın