WhatsApp, yedi ülkeye daha yayın yapmak için Kanallar özelliğini genişletiyor

WhatsApp, Mısır, Şili, Malezya, Fas, Ukrayna, Kenya ve Peru dahil olmak üzere yedi ülkede daha yayın yapmak için Kanal özelliklerini genişletti.

Şirket, duyuruyu bugün erken saatlerde bir Tweet ve bir Konu gönderisi aracılığıyla yaptı.

WhatsApp ilk kez kullanıma sunuldu Singapur ve Kolombiya dışındaki kullanıcılar için geçen ayki kanallar. Şirket, insanların bilgi almak için farklı STK’ları, tıbbi araştırma kurumlarını, teyit kuruluşlarını ve yerel makamları takip etmelerini sağlamak için bu özelliği başlattı. Lansman sırasında şirket, özelliği bu yıl herkesin kullanımına sunmayı planladığını söyledi.

WhatsApp 3 akıllı telefon ekranında görüntülendi

WhatsApp’ın Kanallar özelliği, kullanıcıların uygulama içinden kuruluşları ve kişileri takip etmelerini sağlar Görsel Kaynakları: Naber

Kanallar, yöneticilerin kanalın parçası olan kişilere metin, fotoğraf ve video gönderebildiği tek yönlü görüşmelerdir. Bu kanallar, kullanıcıların küresel veya yerel kuruluşların kanallarını da takip edebilecekleri yeni bir “Güncellemeler” sekmesinde yer almaktadır.

Geçen ay Instagram, kapsamını genişletti. Kanallar, belirli bir kullanıcı grubuyla test edildikten sonra dünya çapında öne çıkar. Ancak Instagram’da Meta, içerik oluşturucuların hayranlarıyla etkileşim kurması için yeni bir iletişim kanalı oluşturmaya odaklanıyor.

Bu ayın başlarında, WhatsApp tanıtıldı Wear OS için yeni bir bağımsız uygulama sohbetleri yanıtlama, VoIP aramalarını yanıtlama ve yeni konuşmalar başlatma gibi özelliklerle.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın