Wellplace, yeni tedarik tedarik pazarıyla diş hekimlerinin yüzünü güldürmek istiyor

neredeyse var 186.000 diş hekimi işletmesi ABD’de ve herhangi bir zamanda, malzemeleri ikmal ediyorlar. Bunu yapma süreci, geleneksel olarak, ortalama olarak üç ila yedi tedarikçiye dayanan ofislerle bölünmüştü.

Bu, birisinin fiyatları karşılaştırmak ve en iyi anlaşmayı bulmak için satıcı web sitelerine açık sekmelerle bilgisayar başında oturduğu, bunlar arasında gidip geldiği anlamına gelir. Son yıllarda soruna ek olarak, tedarik zincirini zorlayan ve eldiven ve maske gibi günlük ürünlerin bulunmasını zorlaştıran küresel salgın da eklendi.

Küresel mikro mobilite girişimi Lime’ın kurucusu Caen Contee, TechCrunch’a bunun önlenebilir bir sorun olduğunu söyledi. Geliştirmek için yazılım mühendisi Ivan Bertona ile birlikte çalıştı. Wellplacediş muayenehaneleri için otomatikleştirilmiş, çok satıcılı bir tedarik ürünü satın alma platformu.

Bertona bir röportajda “Teknolojiyi, diş hekimliği muayenehaneleri için tedarikin üzerindeki bir ekstraksiyon katmanı gibi düşünün” dedi. “Optimizasyonla ilgili olarak, müşteri alışkanlıklarını ve hangi ürünleri eşdeğer ancak daha ucuz alternatiflerle değiştirmek isteyebileceklerini ve hangilerine bakmayacaklarını da öğrenebiliriz.”

İşte böyle çalışır: Wellplaece’in tescilli teknolojisi, müşterinin sipariş verilerini belirli ihtiyaçları göz önünde bulundurarak sindirir ve ardından müşterinin tek bir alışveriş sepeti aracılığıyla geniş bir tedarikçi ağında bu belirli satın alma davranışlarını gerçekleştirmesini sağlar.

Caen Contee, Wellplacerent a car 34

Wellplaece’in kurucu ortağı Caen Contee. (İmaj kredisi: Wellplace)

Faturalandırma, siparişler başarıyla işlendikten, verildikten ve teslim edildikten sonra gerçekleşir. Bu arada Wellplaece, sipariş ve lojistiğin yanı sıra gerektiğinde iadeleri ve ters ibrazları yönetir. Platform, uygulamaların kullanması için ücretsizdir ve Wellplaece, sağladığı satışların bir kısmını tedarikçiye alır.

Wellplace, diğer girişimler arasında yer alıyor. bttn, tıp uzmanlarının ihtiyaç duydukları malzemeleri almalarına yardımcı oluyor. Bununla birlikte, Contee, pandemiden kaynaklanan e-ticaret hamlesi de dahil olmak üzere birkaç faktör olmasaydı, üç yıl önce bile böyle bir şey inşa etmeye çalışmanın zor olacağını söyledi.

Distribütörler, doğrudan bir hesap ve bir müşteri portalı ile çevrimiçi satış yapmaya çalışıyorlardı. Bu, verilerin alınabileceği çevrimiçi kataloglara yol açtı.

Contee, “Bütün bunlar bana göre bu mükemmel fırtınayı yarattı” dedi.

Bu arada şirket, Kasım 2022’de küçük bir uygulama grubundan sipariş almaya başladı ve bu ay özel bir beta sürümünde daha fazla uygulama kabul etmeye başladı. Contee, dişhekimliği uygulamalarının bu ilk kohortunun şimdiden sipariş başına %20 ila %40 tasarruf gördüğünü söyledi.

Buna ek olarak, pazar zaten distribütör ve üretici ağında 700.000’den fazla ürünü bir araya getirdi ve bu yılın sonuna kadar 100’den fazla yeni lokasyona girmeye hazırlanıyor.

Wellplaece’in lansmanı, WestRiver Group’un kurucu ortağı ve CEO’su Erik Anderson’ın; TrueBill ve RocketMoney’nin kurucu ortağı ve CEO’su Haroon Mokhtarzada; Affordable Healthcare’in eski CCO’su Andy Oreffice; ve girişimci Francis Hellyer.

Şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde platformu kullanmayı bekleyen binlerce uygulamayı barındırabilmesi için ölçeği büyütmek üzere dağıtılan toplamda 5,5 milyon dolar topladı.

Contee, “İki diş hekiminin olduğu tipik bir muayenehane, sarf malzemeleri için aylık 4.000 ila 5.000 ABD Doları arasında bir harcama yapacaktır ve en az verimli olanlar, genel bütçelerinin %10’una kadarını sarf malzemelerine harcayabilir” dedi. “En verimli uygulamalar bunu yaklaşık %4’e kadar düşürebilir. Muayenehanelerin, toplam maliyetleri için harcamaları gereken tutar kadar, sınıfının en iyisi olan bu daha rekabetçi ürün yelpazesine yaklaşmasına hemen yardımcı olmak istiyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın