Wayfair’in yeni uygulaması, alanınızı dönüştürmek için üretken AI kullanıyor

rent a car 34

Üretken yapay zeka, pazarlama metni ve anime tarzı avatarlardan daha fazlası için iyidir – ya da Wayfair öyle düşünmenizi istiyor.

Bugün, Wayfair sevimli bir adla yeni bir uygulama başlattı. dekore et, müşterilerin evlerinde veya dairelerinde odaların yeni tarzlarda “alışverişe uygun”, “fotogerçekçi” görüntülerini oluşturmasına olanak tanır. Yeniden tasarlamak istedikleri alanın bir resmini yükledikten sonra uygulama, alanı “Modern Çiftlik Evi, Bohem veya “Endüstriyel” gibi tarzlarla dönüştürmelerini sağlıyor.

Wayfair’de Ar-Ge müdürü Shrenik Sadalgi’ye göre, Decorify’ın arkasındaki altyapı bir süredir çalışıyor. Ancak görüntü üreten yapay zekanın ortaya çıkışı difüzyon modelleri OpenAI’ler gibi DALL-E 2 Bitiş çizgisinin üzerine getirerek, oluşturulan görüntülerin kalitesini Wayfair’in göndermeye uygun gördüğü noktaya kadar iyileştirdi.

Sadalgi, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​”Hipotezimiz, kalitenin bir müşteri için değeri artıracak kadar iyi olduğudur” dedi. “Wayfair’in müşterileri görsel ilham arıyor ve seviyor; bunu, özel olarak ürettiğimiz ve küratörlüğünü yaptığımız zengin yaşam tarzı görüntülerimizden alıyorlar. Artık bunu mekanlarıyla harmanlayabilirler.”

Özel bir uygulamanın indirilmesini gerektirmeyen Decorify’ın kullanımı oldukça kolaydır. Web’de (masaüstünde veya mobilde) Decorify’ı başlattıktan ve bir Google veya GitHub hesabıyla ya da bir e-posta adresiyle oturum açtıktan sonra, uygulama sizden alanınızın bir fotoğrafını yüklemenizi ister.

Şimdilik, Decorify hayal kırıklığı yaratacak şekilde yalnızca oturma odalarını destekliyor – Wayfair bunun gelecekte değişeceğini söylüyor.

Bir fotoğraf yükledikten sonra, Decorify sizden bir stil seçmenizi ister: “Geleneksel”, “Modern”, “Çiftlik Evi”, “Bohem”, “Rustik”, “Endüstriyel”, “Glam” veya “Mükemmel Pembe.” Ardından uygulama, fotoğraftaki armatürleri, kilimleri ve mobilyaları seçilen stildeki ürünlerle değiştirerek odanızı “dönüştürür”.

Bu deneyim, benzer şekilde üretken yapay zekadan yararlanarak alanların görüntülerini yeniden biçimlendiren bir uygulama olan REimagineHome’u akla getiriyor. İç yapay zeka, aynı hatlar boyunca başka bir şeydir. O halde Wayfair’in masaya getirdiği şey, mutlaka yeni teknoloji değil, markasının gücü ve devasa çevrimiçi envanteridir.

Wayfair Dekorasyonu

Görsel Kaynakları: nafaka

Sadalgi, “Görsel keşif ve ilhamı, evdeki her şeyi kapsayan kapsamlı bir katalogdaki alışverişe uygun ürünlerle birleştiren Decorify, Wayfair müşterileri için önemli bir değer yaratma potansiyeline sahip” diye ekledi. “Wayfair, Decorify’ın, yolculuğun bir görüntüye tıklamakla başladığı, görsel keşif için kamera öncelikli bir alışveriş paradigmasını başlatabileceğini umuyor.”

Kısa testlerimde, Decorify yeterince iyi çalıştı – stile bağlı olarak. Uygulamanın satış konuşmasına sadık kalarak resimdeki kanepemi, TV’yi, eğlence konsolunu, masayı, sandalyeleri, dış cephe kaplamasını ve hatta tavanı Wayfair’in kataloğunda bulabileceğiniz öğelerle değiştiren “Rustik” ve “Modern” ile en iyi şansı yakaladım.

Wayfair Dekorasyonu

Görsel Kaynakları: nafaka

Yine de, dekorasyon mükemmel değil. Dönüştürülen fotoğraflardaki ürünler aslında gerçek değil; yalnızca ilham kaynağı olması amaçlanıyor. Dekorasyon, Wayfair’de bulunan en iyi eşleşmelerin bir listesini sağlar, ancak benim deneyimime göre öneriler genellikle bu kadar yakın değildi.

Ve daha önce de belirttiğim gibi, Decorify bazı stilleri uygulamakta zorlanıyor. “Pembe” mobilyama bir çok pürüzlü parlak pembe ceket, “Glam” bir masayı bir tür Viktorya dönemi bayılma kanepesi sanıyordu.

Wayfair Dekorasyonu

Decorify’ın başarısızlık durumlarından biri.

Sadalgi, bunun teknolojinin erken bir versiyonu olduğunu ve zamanla gelişeceğini vurguladı. Şu anda, Decorify kullanıyor Kararlı Difüzyonaçık kaynak difüzyon modeli Kararlılık AI, temel model olarak. Ancak Wayfair, şirket içi görüntü verileri üzerinde modelde kademeli olarak ince ayar yapmayı planlıyor.

Sadalgi, “Tescilli Wayfair marka verilerini kullanarak modelde ince ayar yapabileceğimize eminiz, böylece sonuçlar, stil üzerinde daha yaratıcı kontrol ve gerçek ürünlerle bire bir korelasyon ile bugün Wayfair’de gördüğünüz bir yaşam tarzı fotoğrafına çok daha yakın görünüyor,” dedi. “Kısa vadede, Decorify daha fazla odayı destekleyecek ve alışveriş yapılabilirliği artıracak… Mobilyaları Wayfair’de zaten bulmuş olabileceğiniz belirli mobilyalarla değiştirmeyi planlıyoruz, böylece müşteriler bir ürünün kendi alanlarında nasıl görünebileceğini görselleştirebilecek.”

göreceğiz.

Her halükarda, Wayfair’in üretken yapay zekayı benimsemesi, diğer platformların teknolojiyi e-ticarete uygulamaya çalıştıkları ve Wayfair gibi bunun satışları artıracağını umdukları bir zamanda ortaya çıkıyor.

Google son zamanlarda başlattı kullanıcıların kıyafetleri satın almadan önce farklı modellerde önizlemesine olanak tanıyan üretken bir yapay zeka deneyimi. Başka bir yerde, daha önce deneyler yapan Amazon sanal deneme ayakkabı ve mücevherat gibi ürünler için teknoloji — üretmek için üretken yapay zeka kullanıyor özetlemek Alışveriş uygulamasında ürün incelemeleri.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın