Volkswagen’in büyük ID.Buzz bahsinin içinde

Volkswagen bahis oynuyor yaklaşan ID.Buzz elektrikli minibüste büyük. Aracın piyasaya çıkmasına daha bir yıl varken otomobil üreticisi, otobüsü sadece nostaljiyle sarmalamak için değil, aynı zamanda müşterileri markanın tüm EV serisine çekmek için bir halo ürünü olarak hareket ettirmek için yıllarca bastırılmış beklentiye güveniyor.

Araç zaten Avrupa’da piyasaya sürüldüğünde, artık – neredeyse – Amerika Birleşik Devletleri’nin showroomlara akın etme ve etiketi aşan bir elektrikli minivan için yaltaklanma zamanı. bu Volkswagen ID.Buzz sizi içine çekmesi, beyninizin kumsal maceraları hakkında hayaller kuran kısmına hitap etmesi içindir. Volkswagen kesinlikle ilk birkaç yıl için Buzz’ı satacak, ancak bu otomobil üreticisi için sorun değil. Elektrikli otobüs, ID serisinin geri kalanı hakkında sizi heyecanlandırmak için yemdir. Müşteriler ID.Buzz için gelebilir, ancak muhtemelen bir ID.4 ile ayrılacaklar.

Bir kahramanın karşılaması

Volkswagen ID.Buzz

Görsel Kaynakları: Volkswagen/James Lipman

Tüm dünya için yılda yalnızca yaklaşık 100.000 ID.Buzz üretme kapasitesiyle, bu gıpta ile bakılan minibüslerden birine sahip olmak zor olacak. Ama hacimli bir araba değil; Volkswagen için bir EV ağ geçidi ilacı. Otomobil üreticisi, müşterilerin ID.Buzz üzerinden showroomlarda veya çevrimiçi olarak gelip başka bir VW EV ile ayrılacaklarına bahse giriyor.

Soru, bu stratejinin işe yarayıp yaramayacağıdır. VW yöneticileri, erken işaretlerin bunun olacağını gösterdiğini söylüyor.

Otomobil üreticisine göre, geçen yıl Avrupa’da gerçekleştirilen dünya prömiyerinin ardından Volkswagen, sonraki aylarda diğer EV araçlarına olan ilginin %200’den fazla arttığını gördü.

“Bayilere geldiler ve internet sitemize geldiler. Yani fikir gerçekten dallanmaktı. Yani bu bir hacim meselesi değil.” VW’nin küresel binek otomobil Ar-Ge başkanı Kai Grünitz, medya ile bir yuvarlak masa tartışması sırasında söyledi.

Otomobil üreticisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeniden yaratmayı umuyor, Volkswagen Kuzey Amerika CEO’su Pablo Di Si, açılıştan önce bir grup gazeteciye söyledi.

Di Si, “Şu anda burada olduğum için kendimi çok ama çok şanslı görüyorum” dedi. “Bu, markamız için çok heyecan verici bir an. ID.Buzz’ı gelecek yıl ABD’ye getirmek, markamıza hale etkisi getiriyor.”

CEO devam etti, “Bu araçla ABD’li tüketiciler arasındaki aşk ilişkisi inanılmaz.”

“Volkswagen markası tam elektrifikasyona geçerken, Amerikalı tüketicileri cezbeden ve onların ilgisini çeken elektrikli araçlara ihtiyaç duyuyor. AutoPacific’in başkanı ve baş analisti Ed Kim, TechCrunch’a bir e-posta ile ID.4 değerli bir elektrikli araç, ancak nihayetinde duygusal bir düzeyde itiraz etmeye çalışmayan pragmatik bir araç.

“Kimlik. Buzz tam olarak bunu hedefliyor. 1998’in Yeni Böceği gibi, ID. Buzz, bir marka ikonuna, bu örnekte orijinal Volkswagen Otobüs’e arsızca retro-fütürist bir yaklaşım getiriyor.” Kim devam etti. “Sadece bir EV üreticisi olarak Volkswagen’e dikkat çekmekle kalmayacak, aynı zamanda tasarımı son zamanlarda oldukça muhafazakar hale gelen bir markaya eğlenceli ve tuhaf tarzın geri dönüşünü de işaret edecek. Bu anlamda kimlik. Buzz, yalnızca Volkswagen’in EV çabaları için değil, bir bütün olarak marka için bir hale görevi görecek.”

Minivanlar şimdi havalı mı? Minivanlar artık havalı.

Volkswagen ID.Buzzrent a car 34

Görsel Kaynakları: Roberto Baldwin

Minivan satışları onlarca yıldır düşüşte. Popülaritedeki hafif bir artış bile kitleleri bir minibüse çekemez. Ancak diğer otomobil üreticileri, tüketicileri sürgülü kapıları ve insanlar ve eşyalar için tonlarca kargo alanı olan bir aracın zevkleri konusunda ikna etmek için mücadele etmek zorunda kalırken, VW, geçmişe doğru hızla dönerek topal faktörü silkelemiş görünüyor.

“ID Buzz, minivan segmentinin yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düştüğü ve diğer OEM’lerin minivanlarını Kia Karnavalı gibi daha SUV benzeri görünmeleri için yeniden şekillendirdiği ilginç bir zamanda Amerika’ya geliyor.” Guidehouse Insights’ın baş araştırma analisti Sam Abuelsamid, TechCrunch’a söyledi.

“VW’nin karşılaştığı zorluk, ID.Buzz’ın retro tarzının, eski Otobüsün müşterileri ve hayranları için New Beetle gibi diğer retro modellerden daha uzun süre çekici kalmaya devam edip etmeyeceğidir. Bence Buzz için daha az sorun olabilir. Üç sıralı olarak gelmesi, aynı zamanda üç sıralı bir SUV isteyen ancak biraz farklı bir şey tercih eden insanları çekme fırsatına da sahip” dedi.

Di Si, potansiyel ID.Buzz sahiplerini özgür ruhlu ve genç ruhlu kişiler olarak görüyor. Yine, bir minibüsün kullanışlılığına çekildiği bilinen bir grup değil.

Fiyat kırmayla mücadele

Volkswagen ID.Buzz

Görsel Kaynakları: Volkswagen/James Lipman

Tüm bu serinlik, talep anlamına gelir ve Volkswagen, yalnızca Almanya’nın Hannover kentindeki tek bir fabrikada tüm dünyadaki ID.Buzz minibüslerini üretmeyi planlıyor. Tesis yılda 100.000 araçlık üretim kapasitesine sahiptir. TechCrunch’a konuşan Di Si, “Gelecek yıl siparişlerle dolup taşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Bu, yüksek profilli bir araç satın almaya çalışan müşteriler için genellikle kötü bir haberdir. Ford Bronco’ya olan talep hızla arzı geçtiğinde, bayilikler aşırı fiyat artışları yapmaya başladı. Di Si ve Volkswagen bununla mücadele etmek istiyor.

Di Si, bu konu hakkında bayilerle görüştüğünü söyledi. Henüz çözümün ne olduğundan emin değil ama gazetecilere “Tüketicilere saygı duymalıyız” dedi. Daha sonra bayilerin yüreğine korku salacak tek sözü söyledi: “Bu araca zam yapamayız.”

CEO’nun sunduğu çözümlerden biri, bir bayi tarafından teslim edilen ve fiyat artışı eklenemeyen sabit bir fiyatı olan bir çevrimiçi sipariş sistemiydi. Bazı Bronco sahipleri, SUV’lerini çevrimiçi sipariş ettiklerinde ödediklerini düşündüklerinin üzerinde sürpriz kâr marjlarıyla uğraştı. Müşteri, yeni SUV’sinin bayide olduğu, ancak şimdi daha yüksek bir fiyat etiketiyle olduğu konusunda bir hayır alacaktı. Volkswagen bunun olmasını istemiyor.

Di Si, ID.Buzz’ın satış sonrası aksesuarlar için devasa bir araç olacağını ve bunun bayi ağlarını rahatlatacağını söyledi. Önden büyük miktarda biçimlendirme nakiti alamayabilirler, ancak yeni minibüslerini kandırmak umuduyla yeni sahiplerine ürün satabilecekler ve yeni, şık bir EV’de VW mikrobüslerin eski bir çağına tuhaf bir şekilde giriyorlar.

Bununla birlikte, showroom’dan bir tane almayı beklemeyin. Talep tahmin ettikleri kadar yüksekken, bir tane almanın tek gerçek yolu çevrimiçi sipariş vermek ve o zaman bile zor olacak.

Bu da VW’yi garip bir konuma getiriyor. Bir müşterinin parasını alıp, minibüsü iki yıl sonra teslim etmek istemiyor. Tahsis edilen araçların tümü için konuşulduktan sonra satışları bitirmeyi tercih eder. Ancak bu, talep şirketin inşa edebileceğinin iki katından fazlaysa, masada kalan para anlamına gelir. Di Si, mali açıdan mantıklı olursa, Buzz’ı ek bir tesiste inşa etmeyi düşünebileceklerini söyledi.

Yakın gelecekte Buzz’ın başka çeşitleri de gelecek. Bu muhtemelen gıpta ile bakılan karavan minibüsünü içerir. VW ilgiyi devam ettirmek istiyor. Otomobil üreticisi, elinde bir yutturmaca makinesi olduğunu biliyor ve Buzz’ı potansiyel müşterilerin akıllarında mümkün olduğu kadar uzun süre tutmaya çalışıyor. Elbette, hepsi bir elektrikli minivan beklemek istemeyebilir, ancak Volkswagen’in sitesinde dolaşırken kendilerini bir ID.4 veya ID.7 inşa ederken bulabilirler ve VW’ye göre, tuhaf nostalji minibüsü işini yaptı. .

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın