VC Ofis Saatleri: Fabrice do Rego, AB’de Siyahların liderliğindeki birkaç fondan birini oluşturma konusunda

rent a car 34

o olmadan önce birkaçından biri Siyah fon yöneticileri AB’de, Fabrice do Rego’nun sahip olduğu finans alanında oldukça uzun bir kariyer. Morgan Stanley ve Credit Suisse’e geçmeden önce Lehman Brothers ile başladı ve sonunda M&A danışmanlık şirketi Valmeon Corporate Finance’i kurdu.

Ancak do Rego, birleşme ve satın alma anlaşmalarını ve şirketleri analiz ettiği tüm yıllar boyunca, bu sektörde kendisine benzeyen insanları nadiren gördü. Bu farkındalığın, İbrahim Ouassari’nin desteğiyle The Blueprint VC’yi başlatması için ona ilham verdiğini söylüyor. Fransa’da yeterince temsil edilmeyen geçmişlerden gelen kurucular ve Belçika.

do Rego için The Blueprint’i başlatmanın arkasındaki mantık basit: Farklı geçmişlere sahip karma ekiplerin iyi performans gösterdiği biliniyor, ancak bu tür ekiplere ayrılan sermaye hala düşük. “Masada çok para var” dedi. Bu yüzden kelimenin tam anlamıyla gidip o parayı almaya karar verdi.

Aralık 2021’de başlatılan The Blueprint, geçtiğimiz Ocak ayında kurucuların önümüzdeki dört yıl içinde 30 şirkete yatırım yapmayı umduğu 25 milyon Euro’luk bir fon toplamaya başladı. Zaten ikisini desteklediler.

Firma, çoğunlukla cinsiyet ve etnik kökene odaklanan, farklı kökenlerden karma ekiplere yatırım yapmayı sever. Blueprint, tohum ve tohum öncesi turlara odaklanır, 100.000 € ile 400.000 € arasında değişen çekler yazar ve devam eden yatırımlar için bir rezervi vardır. Sektörden bağımsız ama şu anda derin teknolojiye veya biyoteknolojiye yatırım yapmıyor.

Kısa bir süre önce The Blueprint ile yaptığı çalışma, girişim krizinden kurtulma ve AB’de yeni nesil yetenekleri geliştirmenin en iyi yolu hakkında konuşmak için do Rego ile görüştüm.

(Not: Aşağıdaki röportaj, uzunluk ve netlik için hafifçe düzenlendi.)

TC: Bu 25 milyon Euro’luk fonu yaklaşık bir yıldır, eşitlik ve marjinal gruplar için kapsayıcılıkla ilgili sorunların olduğu bir kıtada çeşitlilik odaklı bir yatırım teziyle büyütüyorsunuz. Sınırlı ortaklara yaklaşma süreci nasıldı?

Rego’nun Yapılışı: Beklediğimden çok daha zor oldu.

Harika bir ekibimiz var ve böyle bir ekiple kolay olur diye düşündüm. Ancak, özellikle kurumlarla fonu artırma konusunda bazı tuhaf zamanlarla karşılaştık. İlk soruları “boru hattı sorunu” idi. [asking if there was enough diverse talent to fund in France and Belgium].

Zor olan başka bir şey de Kıta Avrupası ile ABD ve hatta belki Birleşik Krallık arasındaki farktı – henüz birbirine bağlı süper güçlü ve zengin bir Siyahi topluluğumuz yok. Bu bizde eksik olan bir şey ve ilk fonu toplamak istediğinizde [for something like The Blueprint]ilk milyonlarınız için sahip olmanız gereken LP türü budur.

Fonun minimum hedef büyüklüğü 25 milyon Euro’dur. Bu eşiğin altındaki herhangi bir şey, profesyonel bir fona sahip olmak çok zor. İlk kapanışımızın 12 milyon Euro olmasını istedik ve mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde konuşlandırmak istediğimiz için muhtemelen bunu 10 milyon Euro’ya düşüreceğiz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın