Union AI, Flyte ile AI ve veri iş akışlarını basitleştirmek için Seri A’yı 19,1 milyon $ artırdı

Birlik AIİşletmelerin yapay zeka ve veri iş akışlarını bulut tabanlı bir otomasyon platformunun yardımıyla oluşturmasına ve düzenlemesine yardımcı olan, Bellevue, Washington merkezli bir açık kaynak girişimi olan , bugün NEA ve Nava Ventures’tan 19,1 milyon dolarlık A Serisi tur topladığını duyurdu. Şirket ayrıca, tamamen yönetilen yazılımının genel kullanıma sunulduğunu da duyurdu. Birlik Bulutu hizmet.

Birliğin özünde, Flyte, veri, makine öğrenimi ve analitik yığınlarına odaklanan üretim düzeyinde iş akışı otomasyon platformları oluşturmaya yönelik açık kaynaklı bir araç. Platformun arkasındaki fikir, ekiplerin daha sonra kendi ETL işlem hatlarını ve analitik iş akışlarının yanı sıra makine öğrenimi işlem hatlarını oluşturmak için kullanabilecekleri tek bir platform oluşturmaktı. Piyasada benzer düzenleme yetenekleri sunan başka projeler olsa da buradaki fikir, makine öğrenimi ekiplerinin ihtiyaçları için özel olarak oluşturulmuş bir araç oluşturmaktır.

Flyte ilk olarak, Union AI CEO’su ve kurucu ortağı Ketan Umare’nin 2016’da şirketin en eski makine öğrenimi tabanlı ETA ve trafik modellerinden bazılarını geliştirdiği Lyft’in içinde geliştirildi. Bu modeller üretime geçiyor.

“Çalışmakta olan bir şeyimiz var ama perde arkasında, perdenin arkasında bir adam vardı. Oluyordu ama çok iş vardı,” dedi Umare. “Şirketteki diğer ekiplerin de mücadele ettiğini öğrendik ve bunlar devasa ekiplerdi. Ve takımlar mücadele ettiğinde olan şey, yetenekleri devam ettirememeleridir. Bu büyük bir sorun, ama bunun kökü neydi? Eşyalarını teslim edemediler ve neden teslim edemediklerini açıklayamadılar. Alt yapı sorunu olduğu ortaya çıktı.”

Görsel Kaynakları: Birlik.ai

Bu nedenle, bu ekiplerin modellerini oluşturmasını ve üretime sokmasını kolaylaştırmak için altyapı araçlarını oluşturmak üzere küçük bir ekiple yola çıktı. Ancak yazılım mühendisleri ile makine öğrenimi uzmanları arasında her zaman bir sürtüşme olmuştur. Umare, “Bunun nedeni – en azından benim damıttığım şekilde – yazılım ve makine öğrenimi sistemlerinin veya AI ürünlerinin doğası gereği farklı canavarlar olduğunu düşünüyorum” dedi. Ona göre, yazılım tipik olarak zamanla olgunlaşırken, AI modelleri bozulma eğilimindedir. Bu modellerin, kullanıcıların üzerinde çok az kontrole sahip olduğu dış etkenlere bağlı olarak da sıklıkla değiştiğini belirtti. “Yani, kullandığınız altyapının aynısını kullanamazsınız. [software deployments]dedi.

Bu noktada ekip, çalışmalarını Flyte biçiminde açık kaynak yapmaya ve daha makine öğrenimi yerel bir platform oluşturmak için başkalarıyla birlikte çalışmaya karar verdi.

Çoğu zaman olduğu gibi, Umare ve orijinal Flyte ekibinin diğer dört üyesi daha sonra bu temel fikirler ve Flyte açık kaynak projesi etrafında bir girişim kurmaya karar verdi ve Union AI 2020’nin sonlarında piyasaya sürülecek.

Şu anda Flyte gibi şirketler tarafından kullanılıyor kara köpek balığıHBO, Intel, LinkedIn, Spotify, Stripe, Wolt ve ZipRecruiter.

“Açık kaynakta yaptığımız bu büyük şirketlerle çalışmanın eğlenceli yanı, platformumuzdaki en büyük modellerden bazıları üzerinde çalışıyor olmamız. Bu yüzden işe yaradığını biliyoruz ve bunu yıllardır yaptığımız için özel olarak bir şey inşa etmemize gerek kalmadı. Sadece birkaç şeyi uzatmamız gerekti,” dedi Umare.

Stripe’ta bir makine öğrenimi altyapı mühendisi olan Mick Jermsurawong, “Tek bir ekibe dayalı olarak, Flyte’dan 10 kat daha fazla çevrimdışı eğitim işi gönderildiğini görüyoruz ve bu, modellerin 5 kat daha sık yayınlanmasıyla önemli iş kazanımları sağlıyor” dedi. “Bence buradaki fark, makine öğrenimi üretkenliğinin hoş bir şey değil, aslında bir iş gereksinimi olduğudur.”

Ancak Union AI platformu, yalnızca bir hizmet olarak Flyte oluşturmakla kalmıyor. Ekip ayrıca inşa etti Pandea (veri testi için bir çerçeve) ve Birlik ML (Flyte’ın üzerine oturan ve ekiplerin mevcut araç setlerini kullanarak modellerini oluşturmasına ve devreye almasına yardımcı olan bir çerçeve). Union Cloud, tüm bu öğeleri bir araya getirir ve bunun üzerine çoklu oturum açma gibi bir dizi kurumsal aracı katmanlar.

“Makine öğrenimi ve özellikle büyük dil modelleri, gizlilik ve bilgi güvenliği konusunda büyük sorunlar ortaya çıkarıyor. NEA girişim ortağı Greg Papadopoulos, “Şirketler, verileriyle tam olarak ne olduğu konusunda kontrollerini kaybettikleri durumlarda hizmetleri kullanmak konusunda giderek daha temkinli davranıyorlar” dedi. “Büyük modellerin gücünü zengin şirket verileriyle birleştirme dikkatle ele alınmalıdır — Union.AI ekibinin önce Flyte ve şimdi de Union Cloud ile kaydettiği ilerlemeden bu kadar heyecan duymamızın nedenlerinden biri de bu. Bu tam olarak insanların talep ettiği ve gerçek bir fark yaratan şey: Verilerimin kontrolünü ve sahipliğini sürdürürken büyük dil modellerinin gücünden yararlanmama izin verin.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın