Ukrayna’nın "Umut Çiçekleri” NFT olacak

Ukrayna’nın “Umut Çiçekleri” NFT olacakRusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna ordusu tarafınca ülkenin Irpin şehrinde Rus tanklarının ilerlemesini tatil etmek için yıkılan bir köprüden çekilen araçlar, ABD’li ve Ukraynalı sanatçıların tuvali oldu. Sanatçılar hurdaya dönen araçlara çizdikleri ayçiçeği çalışmalarının dijital görüntülerini NFT olarak satışa sunmayı planladıklarını ve elde edilecek gelirin yeni projeler için kullanılacağını belirtti.

“Umut Çiçekleri” isimli projenin başlatılmasına öncü olan ABD’li sanatçı Track Kelly, hurdaya dönen araçlardan birinin sahibinin kendisine, “arabaları daha güzel bir şeye dönüştürdükleri için” teşekkür ettiğini söyledi.
Sanatçılardan Casimir Kiendl, “Gelecek için ümit vaat eden çiçekler çizme fikri ile Rusların burada yapmaya çalıştıklarına rağmen Ukrayna’nın yok edilemeyeceğini anlıyorum” dedi.

Projede yer edinen Ukraynalı sanatçılar Kelly ve Olena Yanko ise proje hakkında, “Bizi anlamayanlar var. Savaşta hayatını kaybedenlerin üzerinde dans ettiğimizi düşünüyorlar. Ama biz hayatın devam ettiğini, düşmanı boya fırçaları ve silahlarla yeneceğimizi göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Çalışmaya tasdik veren şehir yetkilileri ise araçlarda kimsenin hayatını kaybetmediğini belirtti.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın