Twitter Spaces sekmesinde podcast’lere de yer verecek

Twitter Spaces sekmesinde podcast’lere de yer verecekTwitter “bununla birlikte bir ses uygulaması olma” hedefinden vazgeçmemiş şeklinde görünüyor. Spaces sekmesi için yeni bir tasarım kontrol eden mikro blog servisi, kullanıcılara popüler podcast’lerden oluşan bir seçki sunacak. Twitter Spaces sekmesinde popüler yayıncıların değişik kategorilerdeki içeriklerini bulmak mümkün olacak.

Bu yeni tasavvur şu an için sadece iOS ve Android uygulamalarını İngilizce kullanan minik bir grupla kontrol ediliyor. Önümüzdeki dönemde bu tasarımın daha çok kişiye ulaştırılması ve yeni özellikler sunulması planlanıyor.

Twitter’ın podcast açılımı oluşturmaya hazırlandığını daha önce uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong ortaya çıkarmıştı. Ancak o dönemde hususi bir “Podcast’ler” sekmesinin hazırlandığı belirtilmişti. Test edilen yeni tasarımda ise Spaces’ın bir ses merkezi olmasının planlandığı ve hem canlı ses içeriklerinin hem de podcast’lerin bu sekmede sunulmasının hedeflendiği görülüyor.

Twitter Spaces sekmesinin yeni tasarımında üç farklı bölüm bulunuyor. Burada bir bölümde mevcut Spaces odaları, bir kısımda gelecekteki Spaces odaları sunuluyor. İstasyonlar isminde üçüncü kısımda ise benzer temalardaki podcast’ler ve Spaces odalar bir arada listelenecek.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın