Twitter, ödenmemiş kira nedeniyle Boulder ofisinden tahliye ediliyor

Mahkeme belgelerine göre, Twitter’ın Boulder’daki ev sahibine üç aylık kira borcu var ve bir yargıç, teknoloji devini oradaki ofisinden çıkarmak için imza attı.

Onun Elon Musk tarafından devralmaTwitter’ın işi az çok kargaşaya düştü ve ödenmemiş faturalara dair çok sayıda rapor var. Zorlu bir geçiş döneminde bir müteahhidin maaşını alamaması talihsiz bir durum olsa da alışılmadık bir durum olmasa da, aylarca kira ödemeyi tamamen durdurmak, Twitter’ın operasyonlarının herkesin beklediğinden daha ileri gitmiş olabileceğini gösteriyor.

Mahkeme belgelerine ve raporlarına göre Denver İş DergisiTwitter’ın Boulder’da 3401 Bluff St adresindeki ofislerinin sahibi olan Chicago merkezli ev sahibi Lot 2 SBO LLC’ye Şubat 2020’de normal ödemeler yerine kirayı ödemek için kullandığı 968.000 $’lık bir akreditif verildi. (bu düzenlemenin ayrıntıları biraz belirsizdir). Bu miktar Mart ayında tükendi ve şirket o zamandan beri ödeme yapmadı; kiranın düzenli olarak bu meblağdan ödendiğini varsayarsak, bu aylık yaklaşık 27.000 dolar anlamına gelir.

rent a car 34

Mayıs ayında ev sahibi konuyu mahkemeye taşıdı ve 31 Mayıs’ta yargıç, şerifin önümüzdeki 49 gün içinde, yani Temmuz ayı sonundan önce Twitter’ın tahliyesine yardım etmesi gerektiğine dair bir emir yayınladı. Boulder Bölge Mahkemesindeki dava numarası 2023CV30342’dir.

Bir zamanlar Twitter’ın Boulder ofislerinde 300 kadar çalışan çalışıyordu, ancak işten çıkarmalar, diğer işten çıkarmalar ve istifalar arasında, muhtemelen şimdi bunun yarısından daha az.

TechCrunch, Denver Business Journal tarafından alıntılanan yasal kayıtları doğruladı, ancak Şerif’in ofisi, meseleler sonuçlanana kadar bu konular hakkında yorum yapamayacağını açıkladı. Davayı incelerken, bir temizlik şirketinin şirketten ödenmemiş ücretler olarak 93.504 $ talep ettiği ayrı bir davayı doğrulayan başka bir vaka ortaya çıktı.

Twitter, yorum talebine yanıt vermedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın