Twitter Lite vatanımızda yayına girdi

Twitter Lite vatanımızda yayına girdi

Twitter dün yaptığı açıklamada Twitter Lite uygulamasını 21 yeni ülkede kullanıma açtığını duyurdu. Twitter’ın daha az veri harcayan “hafifçe” uygulaması, Twitter Litte yeni ülkelerle birlikte 45 ülkede hizmet vermeye başladı. İlk kere geçtiğimiz yıl duyurusu meydana getirilen uygulamanın, çeşitli ülkelerde testlerinin arkasından yayılımı devam ediyor. Facebook Lite, YouTube Go şeklinde daha az yer kaplayan ve daha azca veri harcayan uygulamaların yanında yerini alan Twitter Lite, düşük web hızına sahip pazarları hedefine alıyor.

Amaç büyümeyi hızlandırmak

Twitter oldukca uzun süreden beri kullancı tabanını büyütmekte zorluk yaşıyor. Diğer platformların yapmış olduğu başarı göstermiş atılımların yanında Twitter’n masaya çok büyük bir yenilik getirememiş olması büyümenin önünde en büyük engellerden biri elbet. Ancak yeniden de birçok pazarda Twitter kullanıcılarının önündeki temel sıkıntı, düşük hızlı veya güvenilir olmayan internet bağlantısı. Bunun yanında tabii ki, bilgi paketi ücretleri de uygulamanın kullanması konusunda kullananların dikkatli olmasını gerektiriyordu.

Twitter Lite uygulaması öncelikli olarak 2G ve 3G bağlantısına haiz olan pazarlar göz önünde bulundurularak tasarlandı. Düşük bağlantı hızlarında da hızlıca yüklenebilecek olan bu tatbik aynı zamanda boyutu da fazlaca düşük. Bu sayede telefonda daha az yer kaplayacak. Bu da giriş seviyesi parlak zeka telefonlardaki düşük hafıza problemine bir menfaat yol olarak görülebilir.

Yeni uygulama, yeni özellikler

Veri tasarrufu: Veri tasarrufu özellikleri sayesinde uygulamanızın tüketeceği veriyi kontrol dibine alabileceksiniz. Videolar ve görseller otomatikman değil, siz arzu ettiğiniz zaman indirilecek. Hangi videoyu ve görseli indireceğinizi de seçebileceğiniz bu bilhassa artık “Twitter, internet paketimi oldukca süratli bitiriyor” problemi ortadan kalkmış olacak.

Düşük hızlarda yüksek performans: Twitter Lite’ın dikkat cazibeli özelliklerinden birisi boyutunun sadece 3MB olması. Telefonunuzda azca yer kaplayacak olan bu uygulama aynı zamanda 2G ve 3G bağlantılarında size kesintisiz ve süratli hizmet sunmaya devam edecek.

Push bildirimler: Bugün itibariyle Twitter Lite uygulaması da push bildirimlere haiz olacak. Böylece asla hiç bir haberi kaçırmayacaksınız.

Bunun yanında bookmarks, threads ve gece modu benzer biçimde Twitter’ın özelliklerine de Twitter Lite’da göreceğiz.

Türkiye ile aynı anda, Arjantin, Belarus, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen, and Zimbabwe’de de yayına giren tatbik şu anda 45 ülkede hizmet vermeye başlamış durumda.

Similar Posts

Bir cevap yazın